Zadaj pytanie
12 listopada 2015 11:05

wapń i inne w diecie PAlEO SAMURAJA ?1. Wapń, już w paru miejscach widziałem, że ktoś pisał o niedoborach w diecie paleo/ samuraja ? jak to wygląda w rzeczywistości ?
2. Czy przy suplementacji D3 i K2 nie powinniśmy suplementować również wapń ? Jeżeli trzeba to kiedy i jaki ? Czy skorupki jaj sie nadają ? Spotkałem się z propozycją suplementacji dwa razy w roku po 30 dni ? rano i wieczorem ?
3. Jaki magnez najlepszy ? i le ?
4. Po tygodniu przejścia na dietę samuraja i zwiększeniu białek w swojej diecie. Wcześniej występowały w jednym max w dwóch posiłkach. Teraz nawet do 4 dziennie. Odczuwam suchoty w ustach podczas snu jak też od paru dni nawet podczas dnia. Delikatny biały nalot na języku. Czy może to być spowodowane zakwaszaniem organizmy ? jeżeli tak to czy może pomóc grejpfrut ? jeżeli tak to gdzie go najlepiej dorzucić ?

pozdrawiam PIotr
1586
1

Witaj,

 

      Badania pokazują, że na poziom wapnia w organizmie ma wpływ nie tylko jego ilość przyjmowana z pożywieniem, ale również to, ile wydalamy tego pierwiastka z organizmu. Jeśli zatem dieta jest bogata w wapń i jednocześnie jego wydalanie z organizmu jest na wysokim poziomie, to zwiększa się ryzyko wystąpienia osteoporozy. Zdaniem naukowców na poziom wapnia ma wpływ równowaga kwasowo-zasadowa. Dieta oparta na nabiale, roślinach strączkowych, mięsie, wędlinach i rybach jest silnie kwasotwórcza, co zwiększa wydalanie wapnia z moczem. Warzywa i owoce natomiast mają działanie zasadowe, co z kolei zmniejsza wydalanie wapnia. Dieta z odpowiednią ilością warzyw i owoców powoduje oszczędne gospodarowanie wapniem, a wtedy spożycie tego pierwiastka nie ma już takiego znaczenia.

      Dieta paleozawierająca ok. 2200 kcal. Dostarcza przeważnie 10 razy więcej witamin i minerałów niż przewidują normy. Szczególnie dużo jest tu antyoksydantów: witamin A, C i E. Duży jest również udział witamin z grupy B (B6, B12) oraz kwasu foliowego. W diecie Paleo warto zadbać natomiast o dodatkową suplementację witaminą D3. Mam tu na myśli miesiące jesienno-zimowe, ponieważ w pozostałe dostarczamy jej eksponując ciała na światło słoneczne.

dodał odpowiedź 12 listopada 2015 11:18
pytanie odnosi się do diety przy sportach walki / mma ale poleciało do MASY
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie