Zadaj pytanie
23 listopada 2015 13:48

Dieta ketogeniczna w sportach siłowych

"W przypadku diet opartych na wysokich ilościach białka i tłuszczu, jak ma się kompensacja glikogenu u osób prowadzących intensywne treningi siłowe, jeśli dostarczamy organizmowi znikomej ilości węglowodanów?"
2707
0

Cykliczna dieta ketogeniczna przebiega w pewnych cyklach i to, że my przez większość czasu nie będziemy mieli wysokiego zapotrzebowania na insulinę nie oznacza, że w posiłku potreningowym czy przedtreningowym nie możemy pewnej puli węglowodanów doładować. Może to się też sprzęgać ze strategią intermittent fasting (IF), czyli przez pewien czas możemy nie przyjmować węglowodanów, ale aby utrzymać dosyć wysoką intensywność treningów, ponownie w adaptacji mieszanej lub sprinterskiej, mogblibyśmy przez większość dnia czerpać energię z białek i tłuszczów, utrzymując wysokie stężenie leptyny i glukagonu, które są tożsame z utrzymaniem sytości i spalaniem tkanki tłuszczowej, ale jeżeli chcemy ciągnąć intensywne treningi, musimy mieć glikogen w mięśniach. Aby był glikogen, potrzebujemy pewnej ilości węglowodanów w diecie. 

ZOBACZ TEŻ

Przepis na placek jaglany z odżywką białkową
Węglowodany w diecie
Ćwiczenia na nogi w domu dla początkujących bez sprzętu

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie