Zadaj pytanie

Czy ćwicząc Crossem można zbudować mase mięśniową ? jaką diete stosować?

Witam Trenera
Pragnę spytać jaką diete najlepiej przyjąć podczas treningów typu Crossfit?
Czy istnieje możliwość zbudowania masy mięśniowej przy zwiększonej podaży kalorii dla tego typu treningu ?
Pragnę dodać że osoby z którymi miałem do tej pory styczność podawały różne odpowiedzi a wiem że tu mogę uzyskać wiarygodną informację.
Serdecznie pozdrawiam
Mateusz
1966
2
dodał odpowiedź 8 lutego 2016 23:12
Dieta ... jaka ;? Zbilansowana ... nie ma tutaj danej zasady, jeśli chcesz teoretycznie robić masę mięśniową to podstawa to dodatni bilans kaloryczny, ale z crossfitem to bardzo szybko masy mięśniowej, ale nie mówię, że się nie da ;). Powiem, że jeśli będziesz stosował zasady takie jak na siłowym czyli progressja ciężaru itp to coś tam zbudować się da ale i tak nie zaczynałbym budowania masy od Crossfitu ... raczej wolałbym wybrać zbudowanie FUNDAMENTÓW - patrz mięśnie core i stabilizacja + technika wykonywania ćwiczeń + ogólna siła, a dopiero potem przerzuciłbym się na crossa :). Pozdrawiam :)
dodał komentarz 8 lutego 2016 23:13
PS. topowi crossfiterowcy nie cwiczą tylko crossfitu. Włączają do swojego planu też typowy trening siłowy, dlatego jedno pomaga drugiemu i to samo idzie w drugą stronę :)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie