Zadaj pytanie

trening siłowo wytrzymałościowy jak zrobić rozpiskę ?

Jakie ćwiczenia powinny znajdować się w takim treningu ... Lepiej robić na czas czy na powtórzenia ? Ile serii ? Ile przerwy między ćwiczeniami ?
3665
0

Trening siłowo-wytrzymałościowy powinien być oparty o ćwiczenia złożone i wielostawowe. Trzonem takiego treningu powinny być takie ćwiczenia jak:

-Przysiady

-Martwe Ciągi

-Wyciskania

-Zarzuty, podrzuty

-Wiosłowania

-Podciągania

Pamiętaj, że musisz ćwiczyć holistycznie - nie zapominaj o żadnej z partii mięśni. Najstosowniej zastosować trening FBW, czyli trening obwodowy całego ciała.

Ciężar powinien być submaksymalny, czyli 60-80% Twojego maxa.

Zakres powtórzeń 12-20, przerwy między seriami ok 1 minuty, między ćwiczeniami mogą być jeszcze krótsze.

Oprócz tego 1,2 razy w tygodniu dorzuciłbym trening typu Cross, który doskonale wpływa na wytrzymałość i siłę mięśniowa, oraz treningi Cardio w formie zarówno tlenowej i interwałowej. Powodzenia

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie