Zadaj pytanie
9 maja 2016 19:27

Czy ketoza może być zastosowana po dietach niskokcal?

Czy można przejść na redukcje dietą ketogeniczną po dietach niskokcal? Będzie spadek kg czy organizm będzie magazynował?
778
4
dodał odpowiedź 9 maja 2016 20:43
Można przejść ale o co chodzi z tymi niskimi kaloriami ? Toż ketozą nie trzeba iść na wysokich kaloriach ;). Pozdrawiam !
dodał komentarz 9 maja 2016 20:49
Przez dłuższy czas byłam na dietach niskokcal i stąd pytanie jak zareaguje organizm na diete ketogen teraz?
dodał komentarz 9 maja 2016 20:54
Polecam zrobić diet break na 2 tygodnie i w trakcie powoli wchodzić na ketozę - zastępować węglowodany tłuszczami stopniowo, chociaż tu musiałbym wiedzieć co się dokładnie działo z Twoim jedeniem i dietami ;). powiedzmy, że 15g węglowodanów na 7g tłuszczy na dzień aby organizm nie miał skoku i nie czuł się zakłopotany a przyzwyczaił się do zmian powoli ;). Jak masz jakieś pytania to pytaj ;)
dodał odpowiedź 10 maja 2016 11:47
Dziękuję bardzo za rzetelną odpowiedź :). Przez pewien okres stosowałam dietę zbilansowaną, ułożoną przez trenera. Po miesiącu nastąpił jednak spadek tylko 0,9kg zatem przeszłam na niskokcal. Śniadania białk.-tł., mało węgli i pojawił się pomysł ketozy. Mam do zrzucenia niewiele czyli najgorszy okres. Czy w przedstawionej sytuacji gdybym rozpoczęła diete ketog mogę spodziewać się odwrotnego efektu?
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie