Zadaj pytanie

Jaka długość przerwa między seriami na redukcji ?

Witam , mam pytanie ile powinna wynosić przerwa między seriami i między następnym ćwiczeniem na redukcji ?
Ile powinno wykonywać się powtórzeń i z jakim ciężarem ? Dotychczas robiłem 4x12 i około 1 min przerwy. Z góry dziękuje :)
1772
1

Witaj,

Każdy trening jest dobierany do danej osoby i do jego potrzeb. Na swoim przykładzie mogę Ci powiedzieć , że u mnie przerwa między ćwiczeniami wynosi  max 90 sekund, a między seriami max 60 sekund.

W każdym pierwszym ćwiczeniu danej partii mięśniowej  wykonuję wstępne zmęczenie czyli 3 serie po 20 powtórzeń, natomiast kolejne ćwiczenia wykonywane są w zakresie 12-15 powtórzeń po 4 serie .  Wszystko zależy od tego jaką grupę mięśniową trenujesz.

dodał odpowiedź 3 stycznia 2017 00:47
O ile liczba powtórzeń i jaki ciężar nie mają większego znaczenia (tj jeśli będziesz się mieścił w przedziale 6-15 powtórzeń na serie, z czego większa ilość powtórzeń przy mniejszych partiach w celu lepszego czucia mięśniowego ) o tyle przerwy już mają jakieś znaczenie. Będąc na redukcji chcesz aby twój trening był wydajny i intensywny, musisz na nim się zmęczyć, niech się z Ciebie leje pot, a więc teoretycznie im krótsze przerwy tym lepiej. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku np jeśli w 2 serii jakiegoś ćwiczenia zrobiłeś 8 powtórzeń i po 20 sekundach robisz 3 serie i w niej możesz zrobić tylko 4 powtórzenia to daj sobie więcej czasu. Tak czy siak nie to jest najważniejsze na redukcji a uzyskanie dziennego deficytu kalorycznego ale o tym pewnie wiesz. Pozdrawiam
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie