Zadaj pytanie

Szerokie barki

Witam.
Jestem teraz w okresie budowania masa mięśniowej. Mam problem z masą i szerokością barków.
Zacząłem wykonywać teraz trening barków jako pierwszy w swoim splicie razem z bicepsami( też mam problem z ich rozwojem).
Wykonuję wyciskanie hantli na ławcę nad głowę 3 serie po 10-8 powtórzeń, wzniosy hantli na boki 4 serie po 15-10 powtórzeń, przyciąganie sztangi szerokim chwytem do brody 3 serie 10-6 powtórzeń, wzniosy hantli do przodu 3 serie 12-8 powtórzeń i do tego szrugsy hantlami 5-6 seri po ok. 20 powtórzeń.
1. Czy na poprawę masy lepiej wykonywać ćwiczenia sztangą czy hantlami?(wyciskanie)
2. Czy dobrym rozwiązaniem byłoby wykonywanie treningu barków 2 razy w tygodniu? Jednak jest to mała grupa mięśniowa która angażowana jest przy treningu innych partii mięśniowych. Jeśli jednak jest to dobry pomysł to jakie ćwiczenia wykonywać na konkretnych sesjach treningowych?
3. Podobno bardzo dobrym ćwiczeniem na szerokość barków jest przyciąganie sztangi do brody szerokim chwytem( stosuję je), czy dobrym rozwiązaniem jest rozpoczęcie treningu właśnie od tego ćwiczenia?
4. Mam naprawdę dobrze rozwinęte mięsnie czworoboczne, moje kaptury są naprawdę duże i czuję, że one przejmują część pracy przy pozostałych ćwiczeniach na barki. Czy dobrym rozwiązaniem byłoby zaczynanie treningu od szrugsów, by je wstępnie zmęczyć?
5. Jaki przedział pwtórzeń stosować?
6. Co Pan sądzi o włączeniu do swojego treningu podrzutu ze sztangą z ud?
Mój split obecnie wygląda następująco pon- barki+ biceps, wtorek-tricepsy+brzuch, czwartek-plecy, piątek- klatka+przedramiona. Nie wykonuję nóg gdyż niebawem mam operację kolana(zerwane więzadła krzyżowe i pęknięte łękotki).
Chce jeszcze pogratulować całej inicjatywy ZAPYTAJ TRENERA, świetna sprawa. Dziękuję jako pasjonat sportów i zdrowego trybu życia!!!
Pozdrawiam Piona!!!!!
714
7
dodał odpowiedź 3 października 2013 16:34
Może zastosuj DROP-SETY albo FST-7. Katuj do bólu.
dodał komentarz 3 października 2013 22:56
stosowałem, ale powiem szczerze że tylko przy wzniosach hantlami i tak jak pisałem czułem głownie pracujące czworoboczne
dodał komentarz 3 października 2013 23:01
Robisz poprawnie technicznie?
dodał odpowiedź 3 października 2013 16:41
Podciąganie sztangi do brody nie jest dobrym pomysłem, bo jest jednym z najbardziej kontuzjogennych ćwiczeń. Wystarczy zmienić na hantle i jest okey :)
dodał komentarz 3 października 2013 22:55
jeśli chodzi o podciąganie sztangi do brody szerokim chwytem to owszem jest kontuzjogenne, ale przy porawnej technice śmiało można wykonywać- tak mi kiedyś powiedział Pan Arek Szyderski na spotkaniu ;)
dodał odpowiedź 4 października 2013 13:37
tak wykonuję poprawnie każde ćwiczenia, technika jest u mnie ważniejsza niż szarpany niewiadomo jak duży ciężar( można powiedzieć, że ćwiczę jak Jay Cutler ;) on jeśli z dobrą techniką nie był w stanie wykonać 6-7 powtórzeń z danym ciężarem to go zmniejszał), zresztą doskwierają mi trochę rotatory z początków przygody z siłownią gdy wykonywałem wyciskanie sztangi za głowy do karku... więc nie zarzucam nie wiadomo jak dużych ciężarów. czasami myślę, żeby spróbować ćwiczyć jak Brench Warren ;)
dodał odpowiedź 4 października 2013 13:42
tak a propo mam pytanko czy tutaj odpowiadają trenerzy TREC Timu? czy sami sobie doradzamy na forum jak to ma na innych stronach, bo póki co nie widzę, żeby gdzieś udzielali się ludzie do których w sumie wszyscy kierujemy pytania.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie