Zadaj pytanie

Czy dane partie można ze sobą łączyć?

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy rozkład minego treningu w przekroju całego tygodnia jest prawidłowy? Chciałbym zbudować większą masę mięśniową.
Poniedziałek - nogi(5 ćwiczeń po 3 serie), barki(2 ćwiczenia po 3 serie);
Wtorek - klatka(5x3), biceps(2x3);
Środa - odpoczynek;
Czwartek - plecy(5x3), triceps(2x3);
Piatek - odpoczynek;
Sobota - klatka(5x3), biceps(2x3);
Niedziela - odpoczynek.
Tak jak widać nad klatką i bicepsem pracuje 2 razy w tygodniu.
Proszę o ocenę mojgo planu treningowego. Ćwiczę tak od miesiaca i powoli widzę efekty. Chcialbym zaznaczyc że chodzę na silownie od miesiąca. Nie stosuję żadnych suplementów. Jestem na diecie na masę.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
169
1
dodał odpowiedź 30 grudnia 2017 14:09
Osobiście to zrobiłbym nieco inaczej... Zbuduj sobie dwa dni treningowe A i B, w których będziesz wykonywał jedno ćwiczenie na każdą partię mięśniową. Ćwicz 3 razy w tygodniu robiąc przerwę po każdym dniu treningowym. Skup się bardziej na sile żeby przy późniejszych przygodach z siłownią być w stanie podnieść jakieś porządne ciężary a nie hantelki po 10kg. Przy takim treningu efektem ubocznym będzie przybranie na masie... Jeżeli jednak wolisz zostać przy takiej formie treningu jaką rozpisałeś w pytaniu to wprowadziłbym małe zmiany: - Przy treningu nóg wyrzuciłbym barki, a wrzucił brzuch bądź zostawił same nogi. -Biceps razem z plecami, klata z trickiem lub jest też opcja żeby połączyć plecy i klatę jako jeden dzień treningowy oraz biceps i triceps jako drugi. Ćwiczyłem tak kiedyś i byłem zadowolony z efektów. Mówią, że nie powinno się łączyć dwóch dużych partii mięśniowych razem, ale dorwałem kiedyś taki plan gdzie właśnie tak to było skonstruowane i naprawdę dobrze wspominam tamte czasy. Taka jest moja rada dla Ciebie, od razu mówię, że nie jestem trenerem osobistym. Ćwiczę na siłowni od ponad 5 lat. Powodzenia :)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie