Zadaj pytanie
8 lutego 2018 20:01

Powrót Do Formy po złamaniu

Witam jestem piłkarką reczną w klubie szkolnym oraz trenuje siatkarstwo 3,5 tygodnia temu złamałam rękę dokładniej prawą kosc promieniową przy nadgarstku za 3 dni zdejmuje gips, nie wiem jak zacząć powrót do formy. (Jestem praworęczna)
Proszę o radę
1533
1

Witam. Zacznij od stabilizacji prostych ćwiczeń izometrycznych. Wykonuj planki i ćwiczenia w podporach. Wzmacniaj osłabioną rękę na siłowni.

Z czasem spokojnie przyzwyczajaj się do piłki. Wykonuj rotacje nadgarstkiem trzymając piłkę w ręku.

Ponadto użyj dużej piłki rehabilitacyjnej oprzyj ją o ścianę i pracuj w różnych wariantach wykonując ruchy we wszystkich płaszczyznach.

Powodzenia.

 

 

Zobacz również

Precyzyjne spalanie tkanki tłuszczowej

BCAA i inne aminokwasy - dlaczego warto je stosować?

Kreatyna - funkcje o których nie miałeś pojęcia

dodał odpowiedź 28 maja 2018 11:57
A jakieś ciekawe rady przy podobnym złamaniu (dalsza nasada promieniowej) lewej ręki, jeżeli chodzi o uderzane sporty walki? Od 4 tygodni ręka w gipsie, za 2 tyg. mają go zdjąć, ręka się nie zaciska do końca, kciuk to samo tyle, że dodatkowo się nie prostuje (nie unosi do góry). Rehabilitacja odpada, nie mam ochoty czekać do 2040r ;]
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie