Zadaj pytanie
22 marca 2014 21:53

Czekolada przed biegiem na 10 km

Witam. Pytanie pojawiło się już na stronie, aczkolwiek byłoby super, gdyby odpowiedział na to pytanie trener lub zawodowiec. Czy zjedzenie połowy lub całej tabliczki gorzkiej czekolady przed biegiem na 10km jest dobrym pomysłem? Czy nie spowoduje to bólów brzucha? Jest to mój pierwszy start w takich zawodach, więc nie chciałbym mieć dolegliwości z brzuchem przez ten posiłek. Czy istnieje może lepszy posiłek przed zawodami który poprawi moje wyniki. Pozdrawiam.
4341
5

Zjedzenie czekolady przed biegiem nie jest dobrym pomysłem. Przyjrzyj się składowi czekolady i zwróć uwagę, co ona zawiera. Są to w głównej mierze cukry proste i tłuszcze, więc nic „przyjaznego” dla biegacza. Jeżeli boisz się, czy starczy Tobie energii podczas biegu na 10km, polecałbym żel zawierający węglowodany lub napój węglowodanowy przeznaczony dla sportowców. To na pewno da więcej korzyści niż czekolada. 

dodał odpowiedź 22 marca 2014 22:21
Witaj, co do rzeczy które bardzo dostarczą dużo węgli to proponuję standardowo banany lub też miód - oczywiście byłoby to rozwiązanie zdrowe co do czekolady nie widzę problemu ale dobierz dobrą min 80% kakao. Pozdrawiam :)
dodał komentarz 22 marca 2014 22:37
Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie, w jakim odstępie czasu przed zawodami powinienem zjeść czekoladę lub banana?
dodał komentarz 23 marca 2014 12:18
Co do czekolady możesz nawet trochę przed startem 15 min, a co do banana to tak 30-40 min.
dodał odpowiedź 13 maja 2014 01:09
ja też bardziej polecam banany :) ale na 10km chyba nie trzeba za bardzo się węglami ładować, spokojnie możesz bez :D co innego powyżej 1,5h :) biegu :)
dodał odpowiedź 6 grudnia 2019 12:31
Przebiegnięcie dyszki w tempie szybszym niż półmaratońskim pozwoli Tobie spokojnie tabliczkę czekolady spalić.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie