Zadaj pytanie
25 czerwca 2014 22:25

Mleko w proszku jako odżywka?

Witam. Ostatnio na siłowni usłyszałem, że można stosować mleko w proszku jako "domową odżywkę". Informację tą otrzymałem od osoby, która ćwiczy już dłuższy czas. Podobno po rozrobieniu z chociażby mlekiem można to stosować jako podstawową odżywkę białkową. Chciałbym się dowiedzieć czy to prawda i czy pomogłoby mi przy nabraniu masy, ponieważ mam bardzo szybki metabolizm.
14858
2

Witaj. Mleko w proszku to od zawsze była najlepsza „odżywka” dla osób pozbawionych wolności, przebywających w zakładach karnych gdzie nie ma możliwości kupienia czy posiadania normalnych odżywek. Paczka takiego mleka w proszku, przeważnie 250g zawiera około 90g białka. Wszystko byłoby ok. gdyby nie pozostałe makro, a w szczególności zawartość laktozy w tego typu produktach. Osobiście, jeżeli nie masz takiego problemu jak wcześniej wspomniani przeze mnie panowie, a jak wspomniałeś jesteś skrajnym ekto poleciłbym Tobie odżywki typu hard gainer, np. MAGNUM 8000. Na pewno Twój organizm, a przede wszystkim układ trawienny będą Ci wdzięczne, że oszczędziłeś im masy wzdęć, zgagi i innych problemów gastrycznych.

dodał odpowiedź 26 czerwca 2014 10:27
Witam, mój ojciec stosował coś takiego w czasach kiedy jeszcze ciężko było kupić jakąkolwiek odżywkę i wyszło mu to jakby na dobre do momentu w którym zaczął mieć problemów z laktozą. Jadł on mleko w proszku przeznaczone dla małych dzieci, bo miało formułę najlepiej przyswajalną dla ludzi (mleko od krowy niekoniecznie współgra z ludzkim układem trawiennym) i jest napewno bezpieczne i przebadane, w końcu jest dla niemowlaków a tutaj ważny jest zdrowy rozwój organizmu. Problem tkwi w ilosci białka zawartego w takim mleku, bo oscyluje ona w ganicach 15-25 g/100g proszku, czyli dosyć niewiele, porównywalnie do zwykłych gainerów. Dla dziecka to wystarczy, ale jeśli chciałbyś stosować to po treningu zamiast odżywki białkowej to musiałbyś przyjąć 100-150g rozwodnionego proszku (bo porcja potreningowa przeciętnej odzywki to 25-30g czystego białka) a co za tym idzie takie mleko szybko się kończy i wcale nie jest to bardzo opłacalne. Więc jeśli nie masz problemów z laktozą, to poleciłbym Ci wpleść coś takiego jako uzupełnienie białka w posiłkach, ale po treningu lepiej jednak stosować jakiś izolat, albo porządny koncentrat jeśli masz mniej pieniędzy. Pozdrawiam.
dodał odpowiedź 30 czerwca 2014 17:52
Matko Jezusa... nie słuchaj takich bredni a tego goscia co ci to powiedział to po prostu unikaj... Białko w proszku zawiera laktoze i z białka to jakąs kazeine może ale to słabo wartosciowe i napewno nie powinno się tego tak pić jak odżywki.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie