Zadaj pytanie
3 listopada 2013 11:11

Pytanie o mleko i sery [do Michała]

Witaj Michał
Wczoraj obejrzałem Twój film na temat mleka i przetworów w którym zdecydowanie skrytykowałes jego sporzycie, domyślam się ze przy grupie krwi 0 mięso jest głównym żródłem białka a mleko jest nie wskazane. Ja toleruje laktoza pije codzien ok 0,5 litra mleka prosto od krowy jem też sporo twarogu z tego mleka do 200gr dziennie, Czy zdecydowanie mam odstawić mleko? A przecież polecasz i odżywki zrobione z serwatki a nan noc kazeine przecież to wszytko jest w naturalnym mleku do jakiego mam dostęp, widze w tym sprzeczność. Czy naprawde mleko tak szkodzi? Dodam ze po zjedzieniu 200 300gr twarogu, nawet bezpośrednio przed pójściem spac nie godzine czy półtorej, zasypiam bardzo dobrze i śpie również bez problemu
490
6
dodał odpowiedź 3 listopada 2013 18:13
Wg. mojej opinii, pij/jedz na zdrowie! Sam jestem wielkim zwolennikiem mleka i twarogów, a jeśli masz dostęp do tego prosto od krowy, to tylko pozazdrościć. :)
dodał komentarz 4 listopada 2013 18:36
pracuje w gospodarstwie i mam 18 krów :) moge każdemu oczywiście w niedalekiej odległości zapewnic taki dostęp hehe krowy jedzą w lato trawę prosto z pastwiska co staje sie już reliktem przeszłości bo wiekszość stad w PL są żywione w oborze paszami. Badania jakies amerykańskie stwierdziły ze mleko z zielonej trawy ma dużo wiecej kwasów omega 3 niż takie od krów karimonych wyłacznie kukurydza, ale słychać głosy ze mleko jest złe ...
dodał odpowiedź 3 listopada 2013 22:19
w suplach laktoza jest usuwana z bialek :) Jesli nie jestes zawodowym kulturysta i nei zalezy Ci na 5% bf to jedz i pij smialo :)
dodał komentarz 4 listopada 2013 18:31
nie chodzi mi o laktoze bo trawie ten cukier nie przeszkadza mi ona, jedynie o kazeine o której różni ludzie Twierdza ze nie było i nie jest wartościowym białkiem a wiec i kazeina na noc w odżywce czy izolat serwatki która pochodzi z mleka również nie jest wartościowym białkiem to dlaczego wiekszosc firm sprzedaje na tony odżywki z mleka pochodzące i Michał je promuje a jednocześnie neguje wartości mleka chodzi mi o ten problem własnie jak to wytłumaczyć?
dodał odpowiedź 4 listopada 2013 22:23
W takim i razie może i ja zaopatrzę się w mleko od Twoich krów. ;) "to dlaczego wiekszosc firm sprzedaje na tony odżywki z mleka pochodzące i Michał je promuje a jednocześnie neguje wartości mleka chodzi mi o ten problem własnie jak to wytłumaczyć? " Ciekawe pytanie, daję lajka i również czekam na odpowiedź.
dodał odpowiedź 5 listopada 2013 08:36
Ja też lubię mleko i piję go dużo. :-)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie