Zadaj pytanie

Witamina D3 - dlaczego warto ją przyjmować z witaminą K

Witamina D3 jest absolutnym hitem wśród suplementów witaminowych, jeśli chodzi o pomoc w budowaniu muskulatury oraz usprawnianiu regeneracji. Nie byłaby jednak tak efektywna bez dodatku witaminy K2.

2848
0

Witamina D3 – dlaczego warto ją przyjmować z witaminą K2?

 

Zgodnie z badaniami witamina D3 wykazuje niezwykle korzystny wpływ w zakresie podnoszenia parametrów fizycznych i przyspieszania przyrostów beztłuszczowej masy ciała. Głównie z uwagi na fakt, że jej budowa jest zbliżona do steroidów, zatem przypisywano jej działanie podobne do prohormonów. Ponadto, jej przyjmowanie silnie stymuluje syntezę białek, w tym mięśniowych. Co ciekawe, jest powiązana z receptorem VDR, dzięki czemu dodatkowo pobudza geny do wytwarzania komórek satelitarnych pełniących tak istotną rolę w mechanizmie regeneracyjnym. Pozytywnie oddziałuje też w zakresie regeneracji i ochrony układu nerwowego, a także pomaga przy cukrzycy typu II czy insulinooporności. Nie bez powodu też łączy się ją z witaminą K2. Należałoby zacząć od tego, że obie witaminy ograniczają ubytki masy kostnej.

 Witamina D3

Badania dotyczące łączenia Witaminy D3 z K2

 

Badania jasno sugerowały, że witamina D3 w połączeniu z K2 jest najlepszym zestawieniem, o wiele bardziej efektywnym od osobnej suplementacji jednym lub drugim związkiem. Chodzi też o same efekty w zakresie działania anabolicznego na nasze mięśnie.

Witamina D3Witamina D3 jest w dobrej relacji a anabolicznym hormonem, jakim jest insulinopodobny czynnik wzrostu (IGF-1). W grupie przyjmującej obie witaminy odnotowano znacznie większy poziom IGF-1 we krwi niż w grupach suplementujących się osobnymi składnikami. Co oczywiście przełoży się na podniesienie warunków fizycznych trenującego. Tym bardziej, że IGF-1 nie tylko sam w sobie jest hormonem anabolicznym, ale dodatkowo pośredniczy przy pobudzaniu innych hormonów, takich jak testosteron czy GH.

 

Jak stosować?

 

Istotne jest by optymalizować ilości witamin i zadbać o właściwy stosunek między składnikami między którymi zachodzą pewne zależności. Dzięki dodaniu do suplementacji witaminy K2 zadbamy o usprawnienie selektywności D3 i jednocześnie unikniemy znacznych ubytków wapnia z kości przy dodatkowej suplementacji. Ponadto, przyswojony wapń będzie mógł trafić do właściwych miejsc wykorzystania i zostać odpowiednio spożytkowany.

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie