Zadaj pytanie

Spirulina – 8 powodów, dla których warto ją stosować

Spirulina jest jednym z tych suplementów, które z powodzeniem można wykorzystać zarówno dla uzupełnienia diety, jak i wsparcia wysiłku fizycznego czy poprawy naszego zdrowia.

2292
0

 Dlaczego warto stosować spirulinę? 

spirulina1. Spirulina jest przeważnie wybierana przez osoby, które preferują produkty pochodzenia roślinnego i wystrzegają się produktów zwierzęcych. Głównie jako uzupełnienie diety w składniki odżywcze. Cechuje się wszak stosunkowo wysoką zawartością białka, witaminy B12, żelaza czy beta karotenu. Staje się wobec tego dobrą alternatywą witaminowo – mineralną i dodatkiem białkowym przy dietach bezmięsnych.

 

2. Spirulina jest wykorzystywana z uwagi na swoje zdrowotne właściwości. Zawiera stosunkowo duże ilości gamma-linolenowego, który korzystnie wpływa na optymalizację profilu lipidowego i obniżanie cholesterolu. Ponadto, usprawnia metabolizm i poprawia odporność. Poleca się jej stosowanie również osobom chorym na cukrzycę.

 

3. Suplementacja nią może sprzyjać podnoszeniu poziomu niektórych istotnych dla przemian anabolicznych hormonów. Zgodnie z badaniami, dotyczy to poziomu testosteronu oraz insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1), które nie tylko działają anabolicznie względem naszych mięśni, ale również usprawniają mechanizm regeneracji.

 

4. Spirulina jest bogata w proteiny oraz aminokwasy niezbędne dla sprawnej regeneracji oraz syntezy białek. Jej stosowanie może ograniczyć degradację zarówno masy mięśniowej, jak też kostnej.

 

5. Stosowanie jej przy regularnym treningu jest w stanie przyczynić się do znacznie lepszych rezultatów w zakresie podnoszenia parametrów fizycznych, takich jak siła czy wytrzymałość. Wpływa na przyspieszenie i polepszenie rozwoju włókien mięśniowych u osób poddających się systematycznym treningom oporowym.

 

ashwaghanda

 

 

6. Stres oksydacyjny i uszkodzenia oksydacyjne znacznie pogarszają możliwości regeneracyjne. Ponadto przyspieszają i potęgują zmęczenie mięśni. Spirulina natomiast wykazuje stosunkowo silne działanie zarówno przeciwzapalne, jak też antyoksydacyjne. Może zatem nieco opóźnić wystąpienie zmęczenia, zminimalizować jego skutki i przysłużyć się naszemu zdrowiu.

 

7. Białko zawarte w spirulinie, zgodnie z badaniami, okazało się mieć aż dziewięć razy więcej silnie anabolicznie działającego aminokwasu leucyny niż znajduje się w proteinach mlecznych. Ponadto, badania pokazywały, że białko w niej zawarte posiada znacznie więcej nie tylko samej leucyny, ale również pozostałych aminokwasów rozgałęzionych (BCAA) – waliny i izoleucyny.

 

8. Spirulina zawiera specyficzny barwnik karotenoindowy o wysokiej aktywności – astaksantynę. Poprawia ona stosunek wydzielania hormonów tkankowych i usprawnia działanie anabolicznej insuliny oraz insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1). Pozytywnie oddziałuje na szlaki sygnałowe.

 

 

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie