Zadaj pytanie

Ćwiczenia cardio w domu?

Nie wszyscy mają możliwość chodzenia na siłownię. Nawet osoby, które na nią uczęszczają nierzadko odczuwają niedobór wolnego czasu. Wiadomo, sytuacje się zdarzają. By zaoszczędzić czas myślimy w jaki sposób możemy przeprowadzić trening w domu. Najczęściej wybór pada na trening cardio.

2852
0

CardioĆwiczenia cardio w domu

Trening cardio wykonywany w domu może przynieść takie same efekty jak na siłowni. Mimo wszystko jednak, w niektórych przypadkach należy posiadać odpowiedni sprzęt pozwalający na przeprowadzenie ćwiczeń. Wszystko zależy od naszego planu. Ćwiczenia na trening cardio w domu, na które warto zwrócić uwagę:

 

 

Skakanka

Skakanie na skakance pozwala utrzymać nasze ciało w dobrej kondycji i jednocześnie przynieść korzyści w postaci spalenia stosunkowo dużej ilości kalorii. Ponadto, dzięki właściwie dobranemu treningowi na skakance możemy znacznie wzmocnić niektóre partie mięśni i poprawić sylwetkę. Nie należy zapominać też o wpływie na możliwości wysiłkowe, takie jak wytrzymałość czy wydolność. Ćwiczenie to powoduje duży nacisk między innymi na więzadła i staw skokowy, zatem trzeba pamiętać również o właściwej rozgrzewce, odpowiednim doborze obuwia i samej skakanki. W przypadku osób początkujących dobrym pomysłem będzie poznanie swoich możliwości. Wobec tego warto zacząć od skakania naprzemiennego – 10-15 wolnych skoków, a następnie 10-15 skoków szybkich w kilku seriach.

 

Przysiady

Przysiad w połączeniu z wyskokiem – ta forma aktywności pozwala nie tylko na spalenie kalorii, ale zwiększenie siły oraz wytrzymałości mięśni ud. Przysiady można robić nisko lub tylko do momentu aż uda nie uzyskają równoległej pozycji względem podłoża. Następnie wykonujemy wyskok do wyprostowania nóg i wracamy do pozycji startowej. Wykonujemy przysiady wyskoczne możliwie jak najszybciej przez około 20-30 sekund. Odpoczywamy i przechodzimy do kolejnej serii.

 

clenburexin

 

Rowerek stacjonarny

Rowerek stacjonarny lub orbitrec mogą być bardzo dobrą opcją, jeśli zależy nam na spaleniu nadmiernie zmagazynowanej tkanki tłuszczowej. Tym bardziej, że trening można przeprowadzać w warunkach domowych, bez konieczności wychodzenia na siłownie. Taki sprzęt w domu jest zawsze przydatny. Możemy przeprowadzać na nim sesje aerobowe równym tempem (zaczynając np. od 15-20 minut – zależnie od naszych możliwości). Polecam jednak delikatne interwały ze zmienną intensywnością. Pozwoli to zaoszczędzić czas i da o wiele lepsze rezultaty.

 

Od czego zacząć?

Trening cardio, bez względu na to czy wykonywany w warunkach domowych, czy też nie, dobrze zacząć od 2-3x w tygodniu. Istotną kwestią jest regularność i systematyczne działanie. W miarę czasu postępy będą coraz większe. Wówczas dobrze jest zwiększyć obroty.

https://www.verywellfit.com/best-home-cardio-exercises-1231273

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie