Zadaj pytanie

Dieta OXY - czy warto stosować ?

Dieta OXY może okazać się skuteczna jeśli chodzi o szybkie rezultaty, aczkolwiek uzyskane efekty najczęściej są określane przez stosujących ów system żywienia jako krótkoterminowe.

4095
0

Dieta OXYDieta OXY – czy warto ją stosować?

Dieta OXY to szybka dieta odchudzająca bazująca na zwiększonej podaży protein. Niemniej jednak, rezultaty związane z szybkim odchudzaniem wywołują szereg zmian metaboliczno – hormonalnych, które mogą utrudniać dalsze kształtowanie sylwetki, a do tego negatywnie oddziaływać na stan zdrowia organizmu. Co więcej, spore wahania wagi / masy w krótkich okresach czasu są nierzadko zwieńczone tak zwanym efektem jojo, gdzie po pewnym czasie od odejścia od danego systemu żywienia doświadczamy znacznego przyrostu wagi (nawet większego, aniżeli przed wdrożeniem diety).

 

Przeciwwskazania

Pomijając przeciwwskazania typowo zdrowotne, dieta OXY okazuje się mało skuteczna w przypadku osób o wysokiej aktywności fizycznej i intensywnym trybie życia. W takich okolicznościach, system żywienia powinien być indywidualnie dopasowany z uwagi na różnorodny stan organizmu każdego człowieka (w tym stan metaboliczno – hormonalny), a także wzmożone potrzeby na konkretne składniki pokarmowe oraz odżywcze. Dieta OXY w tym aspekcie jest dość jałowym i monotonnym systemem. Jak wiemy, nie tylko pod kątem sylwetkowym, ale i zdrowotnym dieta powinna być urozmaicona. Osoby aktywne muszą dostarczać bogactwo elementów odżywczych, które umożliwią organizmowi skuteczną regenerację zarówno na tle fizycznych, jak i umysłowym. Co jest szczególnie istotne przy deficycie kalorii.

 

iso 100

 

Załamanie metaboliczne

Ponadto, wprowadzanie „z marszu” metody odżywiania takiej jak dieta OXY może prowadzić do tak zwanego załamania metabolicznego. Należy mieć na względzie, że jest ona niskoenergetycznym systemem nastawionym na szybkie rezultaty. Zgodnie z opiniami osób stosujących ów metodę, dieta działa póki na niej jesteśmy. Bez względu na to czy później wprowadzamy zbilansowany system odżywiania. Wszystko potrzebuje czasu na rozkręcenie – podobnie jest w przypadku organizmu, który ma styczność ze zmianami nawyków żywieniowych. Osoby będące na diecie OXY bardzo często narzekały też na małą różnorodność produktów. Ponadto, dostarczamy ograniczoną ilość witamin i minerałów, tak niezbędnych w czasie efektywnej redukcji tkanki tłuszczowej. Określa się ją zatem nie tylko mianem niskoenergetycznej, ale również niedoborowej.

Źródło:
http://bonavita.pl/dieta-oxy-zalety-i-wady-popularnej-diety-proteinowej

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie