Zadaj pytanie
3 października 2014 22:02

Odchudzać się dalej czy zająć się mięśniami

Witam mam 16 lat 180 cm i ważę 76 kg.Od marca do września zrzuciłem 14 kg i teraz nie wiem czy zrzucić do 70 czy zostać przy 76 i zająć się mięśniami ?
93
3
dodał odpowiedź 4 października 2014 09:47
Musisz ustalić jaki procent tłuszczu masz w organizmie, czy jesteś zadowolony ze swojej rzeźby? Jeśli masz poniżej 10 % tłuszczu zacznij robić masówkę, powyżej skup się na redukcji.
dodał odpowiedź 5 października 2014 00:10
Hejka, zależy od Ciebie, jeśli chcesz zgubić resztę tłuszczu to dokończ redukcję, jeśli już chcesz wejść na masę, również możesz to zrobić, skorzystaj z reverse diet, dokładaj stopniowo kalorii. Pozdro
dodał odpowiedź 5 października 2014 12:42
Decyzja co do tego, czy chcesz redukować/wchodzić na masę zależy od Ciebie. Jak zależy Ci na niższym BF to po prostu dokręć cardio. Rozumież, że dieta jest? Jak nie ma diety to zacznij od policzenia zapotrzebowania kalorycznego.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie