Zadaj pytanie

jak zacząć aby wyrzezbic ciało

jak zacząć trening i dietę zacząłem ćwiczyć tydzień temu i nie wiem ile ćwiczyć i co jesc kiedy proszę o jakieś porady .
100
3
dodał odpowiedź 11 października 2014 21:45
Po pierwsze to najpierw musisz mieć rzeźbić w czym, po drugie rzeźba wiąże się z redukcją, bo trzeba odsłonić mięśnie spod tłuszczu. Redukcja to głównie dieta głównie dobrze zbilansowana dieta z deficytem kalorycznym(300-500 kcal deficytu) i trening cardio(oprócz treningu na siłowni). Komentuj post jak chcesz coś wiedzieć.
dodał odpowiedź 11 października 2014 22:05
Hejka, Po 1, oblicz zapotrzebowanie kaloryczne wg wzoru: (24*masa ciala*współczynnik aktywności (1,3mala, 1,5srednia, 1,7duza)), odejmij od wyniku 300-500kcal. Źródla białka: wołowina, kurczak, indyk, ryba, jajka, nabiał (twaróg chudy); tłuszczy: oleje, orzechy, awokado, masła orzechowe, oliwa z oliwek; węglowodanów: ryż, makarony, pieczywo, ziemniaki, płatki owsiane, kasze. Makro: białko 2-2.5g/kmc, tłuszcze 1-1,5g/kmc, węgle 4-6g/kmc. Staraj się na tym bazować i złożyć sobie posiłki (5 lub 6). Po każdym treningu siłowym dodaj cardio, po ok 30 min (z czasem dodawaj kolejne sesje i je wydłużaj). Pozdro
dodał odpowiedź 2 listopada 2014 21:30
Za wyrzeźbieniem naszego siała jest odpowiedzialna dieta z ujemnym bilansem kalorii. Na początku musisz obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Tutaj masz filmik jak to zrobić: https://www.youtube.com/watch?v=nLTEOEmgYZI Jeśli obliczyłaś swoje zapotrzebowanie kaloryczne to podziel to wszystko na makroskładniki (węglowodany,białko i tłuszcze). Posiłki spożywaj w równych odstępach czasu co 2,5-3 godziny. Jeśli chodzi o produkty węglowodanowe to są: ryż,kasza,płatki owsiane,makaron. Białko to: białko jaj,chudy twaróg,chude mięsa. Tłuszcze to: żółtka jaj,orzechy,migdały,oliwa z oliwek. Trening cardio wykonuj 3 razy w tygodniu po 30 minut. Najlepiej na czczo lub od razu po treningu siłowym. Pozdrawiam
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie