Zadaj pytanie

Ile serii na trening brzucha?

Ile serii i ćwiczeń (jakie?) wykonywać na mięśnie brzucha na siłowni na masę?
7387
2
dodał odpowiedź 6 grudnia 2014 22:07
Siemanko, wykonuj 3 ćwiczenia po 4 serie. Zakres powtórzeń od 10-20 powtórzeń. Ćwiczenia: scyzoryki, spięcia brzucha leżąc. Pozdrawiam
dodał odpowiedź 7 grudnia 2014 11:54
Witam. Jeżeli chodzi o częstotliwość wykonywania brzucha to moim zdaniem 2, ewentualnie 3 razy w tygodniu w zupełności wystarczy. Brzuch również jest angażowany przy treningu innych partii (przy przysiadach, martwych ciągach itp.), gdyż również brzuch stabilizuję naszą postawę. Znam osoby z dobrze rozwiniętą tą grupą mięśniową, które w ogóle nie trenują tej partii albo ograniczają się o 1 raza w tygodniu. Nie mniej jednak warto ją ćwiczyć. Co do ilości ćwiczeń to proponuję 3 ćwiczenia po 3-4 serie. Warto również zaznaczyć, że kolejność wykonywania brzucha ma tutaj duże znaczenie. Zaczynamy od ćwiczenia, które angażuję głównie dolne partie brzucha, następnie przechodzimy od razu bez przerwy do ćwiczenia mięśni skośnych a na samym końcu do ćwiczenia na mięsień prosty brzucha. Przykładowe ćwiczenia w prawidłowej kolejności: wznosy nóg w zwisie, spięcia brzucha ze skrętem tułowia leżąc, spięcia brzucha leżąc. Albo: unoszenie bioder w pozycji "świecy", dotykanie dłońmi pięt leżąc, "allahy". Zakres powtórzeń to już zależy od ćwiczenia ale warto również używać ciężaru (byle nie przy trenowaniu skośnych brzucha, zbyt rozbudowane poszerzają talię, unikać stosowania ciężaru właśnie w okresie masowym), staraj się wykonywać 12-25 pow. W razie pytań proszę pisać. Pozdrawiam serdecznie :)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie