Zadaj pytanie

Plan treningowy?

Witam,
Bardzo proszę o ułożenie dla mnie planu treningowego (jakie partie mięśni ćwiczyć i kiedy) trenować będę 3 dni w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek)
Wzrost: 190cm
Waga: 98 kg
Wiek: 18 lat

Bardzo zależy mi na zrzuceniu przysłowiowej "oponki".
98
2
dodał odpowiedź 31 marca 2015 10:13
Witaj, Na początku najważniejsze jest ustalenie swojego zapotrzebowania, które jest niezmiernie ważne przy redukcji tkanki tłuszczowej. Zacznij od wyliczenia swojego zapotrzebowania : waga*24*współczynnik aktywności (1.1-1.5) i odejmij od 300-500 kcal. Następnie całe zapotrzebowanie rozłóż na następujące makroskładniki : węglowodany reszta zapotrzebowania / białko 2g na 1 kg / tłuszcze - okolice 0,8g na 1kg. Staraj się jeść od 3-6 posiłków w ciągu dnia. Ważne także są odpowiednie produkty : węglowodany - ryże,makarony,kasze,ziemniaki,płatki owsiane,żytnie,produkty pełnoziarniste / białko - mięsa,ryby,jaja,nabiał / tłuszcze - oleje,oliwa,różnego rodzaju orzechy (np.słonecznik czy migdały). Twoje zapotrzebowanie pomoże Ci liczyć : Myfitnesspal lub Potreningu. Ważny będzie również trening cardio - wykonuj taki typ treningu 2-3x w tygodniu, od 30-45 min. Tutaj może to być : szybszy marsz,pływanie,trucht czy jazda na rowerze. Dobrym wyjściem, może być także trenin interwałowy (wysoka intensywność) tutaj staraj się wykonywać taki trening 1-2x w tygodniu.W późniejszym czasie możesz zamienić areoby na interwały i wykonywać okolice 3-4x w tygodniu. Przechodząc do treningu siłowego, mogę Ci tutaj z całą pewnością polecić trening oparty na FBW : http://www.kfd.pl/full-body-workout-fbw-49877.html/, Pozdrawiam
dodał odpowiedź 1 kwietnia 2015 10:30
jeśli trenujesz 3 dni to najlepszym rozwiązaniem będzie dla ciebie FBW.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie