Zadaj pytanie
2 czerwca 2015 17:47

22 lata nie za późno ?

Witam,

mam 22 lata i chciałbym zacząć przygodę ze sztukami walk.
Chciałbym poważnie podejść do tego tematu i może nawet coś zwojować na lokalnym podwórku :)
Ale czy w wieku 22 lat nie jest za późno na takie wyzwania ?
Parę lat temu trenowałem juz trochę i podstawe mniej wiecej znam.


Pozdrawiam
3377
6

Paweł sam jest przykładem tego, że można zacząć trenować sztuki walki późno i odnosić niesamowite sukcesy. Każdy wiek jest dobry, aby zacząć trenować. W wieku 22 lat masz jeszcze dużo czasu. Warto zacząć pierwsze walki od "podwórka" i stopniowo podnosić poprzeczkę.
Kiedy przestajesz trenować, zapominasz technikę i musisz zacząć naukę od początku.

dodał odpowiedź 2 czerwca 2015 17:50
nigdy nie jest za póżno
dodał odpowiedź 2 czerwca 2015 19:19
Jeżeli jesteś pewny na 200%, że chcesz się temu poświęcić na długie lata, to nie ma problemu. Ale jeżeli jest to tylko przejściowe, bo np. zobaczyłeś jakiś fajny film lub coś w tym stylu to lepiej się za to nie brać, bo można sobie tylko zrobić krzywdę. Według mnie w każdym wieku można zacząć, ale jak już wspominałem powinieneś siąść w ciszy i spokoju i poważnie się zastanowić, czy tego na prawdę chcesz, jak będzie od teraz wyglądało twoje życie, musisz znać plusy i minusy. Sztuki walki to ciężki orzech do zgryzienia. Siniaki, godzinne treningi, podbite oka, rozcięcia. Ogólnie to powinieneś się bardzo nad tym zastanowić, a jak już się na te 200% zdecydujesz, że chcesz się temu poświęcić to nie ma czasu do stracenia !!! Idź trenować :D Pozdro !
dodał odpowiedź 2 czerwca 2015 19:49
Jesne , że nie jest za późno , moze nie liczył bym na walki w UFC, ale po 1-2 treningów , już spokojnie mozesz startowac w małych zawodach.
dodał odpowiedź 3 czerwca 2015 11:37
Dzięki wszystkim za odp i biorę się za siebie na 100 %
dodał odpowiedź 19 czerwca 2015 16:05
Zdając pytanie warto zastanowić się czy odpowiedzi jakie zostaną udzielone - pokryją się z twoimi oczekiwaniami. Pytasz czy mając 22 lata nie jest za późno zacząć przygodę ze sportami walki. Ludzie po 60 lat zaczynają ćwiczyć karate kyokushin uzyskując przy tym czarne pasy. I ty się pytasz czy nie jest za późno ? A jeśli powiedziałbym, że jest za późno > zrezygnował byś ? Dlaczego zadajesz takie pytanie. Jeśli powiedział bym że twoja siostra/brat chcą cię zabić - uwierzyłbyś mi ? - Wątpię. Pamiętaj to twoje życie i ty nim sterujesz. Ja nie powinienem w nie ingerować - twoje decyzje i twoje życie.. Pozdrawiam (daj głos jak pomogłem)
dodał odpowiedź 20 czerwca 2015 14:58
jeśli chodziło Ci o utwierdzenie się w decyzji to powiem krótko warto
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie