Zadaj pytanie
14 sierpnia 2015 06:52

Dieta ketogenicznej - warto czy nie?

Witam, czy aby zredukować tkankę tłuszczowa warto zastosować dietę ketogeniczną ? Czy niedoczynnosc tarczycy moze byc przeszkoda ? Czy po zakończeniu diety i wprowadzenie do jadłospisu węglowodanów na nowo moze spowodować efekt jojo bądź inne negatywne skutki ?
985
1
dodał odpowiedź 14 sierpnia 2015 11:56
Witaj, Trzeba na początku zdać sobie sprawę, że dieta ketogeniczna jest ciężko dietą i wymaga wielu poświęceń. Jednak w kwestii doboru niedoczynności tarczycy, to potrzebuje ona węglowodanów. Niestety nie mam odpowiedniej wiedzy co do zastosowania ketozy u osób z niedoczynnością, jednak węglowodany wpływają na aktywność tarczycy (głównie chodzi o hormony T3 i T4). Dieta ketog jest dobra pod redukcję tkanki tłuszczowej, jednak nie jest wyznacznikiem zrzucenia wagi. Spokojnie proponowałbym obniżyć troszkę węglowodany jednak nie rezygnować z nich i zobaczyć jak się będziesz czuła, na pewno musisz zwiększyć podaż białka (przy niedoczynności tarczycy). Co do zakończeniu reduckji (nie mylmy z zakończeniem diety), to najważniejsza jest tutaj kaloryczność którą będziemy podnosić (najlepiej okoli 100-200 kcal tygodniowo) oraz trening cardio. Pozdrawiam
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie