Zadaj pytanie

Jedna ręka znacznie słabsza od drugiej.

Cześć! Od mniej więcej dwóch tygodni, zacząłem chodzić znowu na siłownie - chodziłem wcześniej, no ale z braku czasu musiałem zrezygnować. Mój problem polega na tym, że moja lewa ręka jest znacznie słabsza od prawej i mam problem w dokańczaniu niektórych serii. Pytanie brzmi, czy da się jakoś nadrobić tę różnicę?
11546
3

Witamy,

w takim przypadku należy trening oprzeć na sztangielkach i dobierać taki ich ciężar, aby słabsza ręka wykonywała taką samą liczbę powtórzeń jak ręka mocniejsza. Z czasem ta dysproporcja zniknie.

 

Tymczasem zachęcamy do regularnego odwiedzania kanału Zapytaj Trenera (regularnie dodajemy nowe filmy):

https://www.youtube.com/ZapytajTrenera

http://www.zapytajtrenera.pl

dodał odpowiedź 6 grudnia 2013 08:56
Trenuj tylko sztangielkami, ciężarem z którym daje radę słabsza ręka, aby nie zwiększać dysproporcji siły
dodał odpowiedź 6 grudnia 2013 09:39
Przystosuj ciężar sztangielek do lewej ręki, wykonuj dużo powtórzeń. Mimo, że prawa ręka będzie miała łatwiej wykonuj tyle samo powtórzeń co lewą. Dobrym sposobem jest też dokładanie niewielkiego ciężaru na "lewą" sztangielki względem "prawej". Zrezygnuj na razie z ćwiczeń bicepsa na sztandze.
dodał odpowiedź 7 grudnia 2013 11:55
rob hantlami taki same cwiczenia i ilosc powtorzen nawet jesli silniejszą ręką mozesz zrobic jeszcze 3-4 powt to przestan wtedy obiema rękami wtedy kidy ta slabsza ręka juz nie daje rady
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie