Zadaj pytanie

Jakie witaminy na początek

Witam! Mam 16 lat moja przygoda z siłownią zaczęła się miesiąc temu. Jakie witaminy zacząć brać? Czy w ogóle zacząć jakieś brać? Jak tak to jakie? Wspomnę, że zacząłem brać kreatynę jeśli ma to coś do rzeczy :)
1842
3

Witaj,

Moim zdaniem warto zainwestować w witaminy i minerały, gdyż przywracają zachwianą równowagę metaboliczną przy zwiększonym wysiłku fizycznym, chronią one także nasz organizm przed stanami chorobowymi.  Jakie witaminy ? Proponuję CI kupić  Vital((X)Pack.

Co do stosowania kreatyny.

Jeżeli masz  monohydrat kreatyny to zalecam Ci dawkowanie około 10-15 g na dobę. Pierwsza porcja ok. 5g na 30-40 min przed treningiem, druga po treningu  5g. W dni nie treningowe, aby zwiększyć efektywność przyswajania kreatyny spożywaj ją rano z posiłkiem zawierającym węglowodany, natomiast jeżeli masz Jabłczan kreatyny to radzę Ci ją przyjmować tylko w dni treningowe 5g przed treningiem oraz 5 g po treningu.

 

dodał odpowiedź 7 listopada 2016 22:29
czesc . . . kreatyna jest ,pytasz o witeminki a dietka jakas jest przyjacielu ?
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie