Zadaj pytanie

Co oznaczają strzelające kolana?

Podczas wykonywania przysiadów w domu moje kolana strzelają i jest to bardzo niekomfortowe uczucie. Staram się wykorzystywać pełny zasięg ruchu więc nie schodzę do kąta 90 stopni lecz głębiej. Mój trening na siłowni opiera się głównie na przysiadach ze sztangą więc zacząłem ćwiczyć w domu w celu poprawienia swojej wydajności. Dziwi mnie to, że podczas przysiadu z obciążeniem moje kolana nie strzelają, dzieje się tak tylko wtedy, gdy używam ciężaru własnego ciała. Czy może być to związane z niedoborem kolagenu? A może coś jest nie tak w samym przysiadzie, który wykonuje? Może powinienem bardziej przyłożyć się do techniki?

Dodam jeszcze tylko, że mój przysiad wygląda następująco: nogi na szerokość barków bądź delikatnie szerzej, stopy lekko na zewnątrz, barki ściągnięte do tyłu i w dół, klatka i głowa prosto, brzuch i nogi napięte... Spotkałem się już z wieloma technikami jednak ta odpowiada mi najbardziej, gdyż po niej czuję jakieś efekty.
2886
0

Witam. Opisany problem może mieć bardzo dużo przyczyn tej dolegliwości. Co napewno mogę ci doradzić to poprawa mobilizacji i stabilizacji kolana oraz rolowanie.

Bardzo możliwe, że mięśnie przyczepiające się do stawu kolanowego, głownie rzepki są zbyt słabe i nie trzymają kolana w stabilnym położeniu. Musisz zatem popracować nad wzmacnianiem mięśnie czworogłowego uda. Wykonuj ćwiczenia stabilizujące na nierównych powierzchniach, ćwiczenia z gumami. Aktywuj powięzi, odwodziciele i przywodziciele.

Wykonując mocno izolowane ćwiczenia na te grupy mięśniowe. Oprócz tego rozluźniaj mięśnie dolnych kończyn technikami automasażu wykorzystując wałek lub piłeczki do rolowania. Kolejna rzeczą, którą mogę Ci polecić to suplementacja glukozaminą, która prostym językiem pisząc naoliwi Twoje stawy. Jeśli powyższe rady Twojej dolegliwości nie ustaną proponuje udać się do fizjoterapeuty, a jeśli będzie trzeba ortopedy.

 

Pozdrawiam 

Zobacz również

Precyzyjne spalanie tkanki tłuszczowej

BCAA i inne aminokwasy - dlaczego warto je stosować?

Kreatyna - funkcje o których nie miałeś pojęcia

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie