Zadaj pytanie
9 marca 2018 12:37

Ułożenie diety

Witam. Od niedawna zacząłem regularnie ćwiczyć, jestem dosyć szczupły i chciałbym przybrać na masie. Mam jednak problem z ułożeniem diety ponieważ od 6 do 14 pracuję i w tym czasie nie mam za bardzo możliwości zjeść te 2-3 pełnowartościowe posiłki. Chcę prosić o radę, czym mógłbym zamienić te posiłki lub co mógłbym zjeść w tym czasie tak na szybko żeby dostarczyć odpowiednią ilość kalorii?
Pozdrawiam
923
0

Witaj,

Jeżeli ćwiczysz rekreacyjnie, nie przygotowujesz się do żadnych zawodów, moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłaby dieta ketogeniczna, która opiera się na 3,4posiłkach.

Pamiętaj, że przejście na taką dietę musi się wiązać z adaptacją, ponieważ przygotowujesz organizm na inne paliwo, które będą stanowić tłuszcze.

Rozkład makroskładników zależy od stanu zdrowia, wieku, płci, aktywności fizycznej, jak również stylu życia, dlatego proponuję zrobić kompleksowe badania, ja zakładam, że jesteś osobą zdrową więc proponuję taki rozkład:

  • Tłuszcze: 80-85%
  • Białko: do 15%
  • Węglowodany: do 5 % (złożone)

Pamiętaj, że na takiej diecie też nie można być zbyt długo, ponieważ można wpaść w leptynooporność.

 

 

 

Zobacz również

Precyzyjne spalanie tkanki tłuszczowej

BCAA i inne aminokwasy - dlaczego warto je stosować?

Kreatyna - funkcje o których nie miałeś pojęcia

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie