Zadaj pytanie

Suplementacja okołotreningowa

Dzień dobry. Jakie suplementy będą pomocne w treningu na masę w czasie około treningowym? Ćwiczę 3 razy w tygodniu. Dodatkowo do diety dorzucam gainera. Przed treningiem stosuje bcaa. Zastanawiam się nad dorzuceniem kreatyny i białka i zastąpienie bcaa beta alaniną.
1093
0

Witaj,

Tłumaczę to każdej osobie, iż suplementy to jedynie dodatek, a najważniejszym aspektem jest dobrze zbilansowana dieta. Teraz pojawia się pytanie czy gainer w ogóle jest Ci potrzebny, ponieważ jeżeli jesteś w stanie zjeść swoją pulę kaloryczną, to dany suplement jest zbędny.

Jeżeli nie masz problemu z nerkami, możesz jak najbardziej dodać do swojej suplementacji kreatynę około treningowo, bezpośrednio po treningu Izolat białka i moim zdaniem taka suplementcja będzie wystarczająca.

 

Pozdrawiam 

Zobacz również

Precyzyjne spalanie tkanki tłuszczowej

BCAA i inne aminokwasy - dlaczego warto je stosować?

Kreatyna - funkcje o których nie miałeś pojęcia

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie