Zadaj pytanie
24 grudnia 2018 01:50

Bilans kcal a kreatyna

Witam,

Moja waga 74kg, wzrost 174cm, wiek 32 lata. Straż: siłownia systematycznie 5 lat+ dieta trzymana na 100%.

Moje zapotrzebowanie aby przytyć wynosi 3250kcal obecnie jestem na 2800kcal. Dieta i trening jest na 100%. Zacząłem suplementację kreatyna czy dobrze zrobiłem biorąc kreatynę nie mając jeszcze dodatniego bilansu? Czy lepiej ja odstawić i poczekać aż osiągnę te 3250 kcal?
161
0

Witaj,

Przemku nie musisz się obawiać, jeżeli twoje nerki są zdrowe i nie ma żadnych przeciwwskazań możesz w 100% suplementować kreatynę.

Myślę, że mało wiesz informacji o kreatynie, więc pokrótce, kreatyna jest składnikiem naturalnie występującym w mięśniach szkieletowych. Ilość syntetyzowanej w ludzkim organizmie kreatyny wynosi około 1–2 g na dobę. Wraz z jedzeniem dostarczamy codziennie około 0,25–1 g tego związku, chociaż osoby spożywające duże ilości wołowiny mogą zwiększyć tą ilość nawet do 2 g, lecz wątpie, abyś tyle spożywał dziennie wołowiny.

Głównymi zadaniami kreatyny między innymi jest:

  • Podtrzymanie właściwego poziomu ATP dzięki nagłej refosforylacji ADP do ATP przy udziale fosfokreatyny.
  • Kreatyna może stymulować syntezę protein w mięśniach, skutkiem czego następuje przyrost suchej masy mięśniowej.
  • Udowodniono, że kreatyna jest także naturalnym inhibitorem (czynnikiem hamującym) miostatyny – białka, które uniemożliwia rozbudowę masy mięśniowej. Ponadto kreatyna zwiększa wydzielanie IGF-1 – potężnego hormonu anabolicznego wytwarzanego przez wątrobę.

Napisałem Ci tylko w 3 punktach, chociaż mógłbym Ci ui napisać rozprawkę na temat kreatyny, ale pytanie było zupełnie inne.

Pozdrawiam

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie