Zadaj pytanie

Trening pod MMA - dylemat crossfit vs. siławytrzymałość w cyklach

Witam

Mam dosyć proste pytanie, ale sam nie wiem w jaki sposób będzie lepiej ;)

Mam 4 treningi MMA w tygodniu, suplementecja, dieta wszystko jest. A mianowicie chciałem się dowiedzieć jak według was będzie lepiej :

1. Robić w cyklach po 8 tyg. na zmianę siłę(np. fbw) i wytrzymałość(np. tabata, interwały, crossfit). Czyli 8 tyg. siła później 8 tyg wytrzymałość i na zmianę.

czy ?

2. Podczas każdej wizyty na siowni(myślałem aby chodzić 2 razy, czyli wyjdzie 6 treningów w tygodniu) robić jakiegoś WOD'a(plan crossfit) np. barbara czy coś tego typu ukierunkowanego pod mój sport(MMA)

Jak sądzicie która opcja lepsza i którą wybrać. Mam rok stażu jak coś, 18 lat i 67 kg wagi(choć ją staram się cały czas zwiększać, aby móc za parę lat walczyć w wadze średniej, ale jestem młody to waga/masa z wiekiem przyjdzie ;D)

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi ;) Pozdrawiam ! ! ; ))
1432
2
dodał odpowiedź 31 marca 2014 06:59
Moim zdaniem lepiej jest robić treningi nr 2. sam tak trenuję ,ale ja robię tak jak powiedział Michał Wlazło 10 m treningi cross fit ciągle inny wood po jakiś 2-3 m mogę wrócic do 1 wood`u tutaj masz zbiór http://www.kfd.pl/wielki-zbi%C3%B3r-trening%C3%B3w-wods-246464.html/ a przez 2 m split na siłę , ale też robie przy cross ficie trochę masy i redukcji więć wszystko jest dobrze . Pozdrawiam
dodał odpowiedź 31 marca 2014 12:32
Okej czyli robić przez 10 miesięcy crossfit, na każdym treningu inne WOD'y a po 3 miesiącach mogę wrócić do tego WOD'a od którego zaczynałem. Następnie robić przez 2 miesiące plan na siłę FBW/split/HST
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie