Zadaj pytanie
12 czerwca 2014 20:02

Crossfit a "bycie dużym"

Witam serdecznie. Mamy pytanko odnoście crossfitu, każda strona poświęcona tej dyscyplinie trąbi " siła, wytrzymałość , sprawność , ale nie masa". Odpalam youtube, jakieś crossfitowe turnieje, treningi i same "wielkie chłopy" , wpisać "crossfit" w grafika google, i też sami duzi panowie. Jak to z tym jest, to wkońcu rośnie się na tym crossficie , czy nie. Z góry dzięki za odpowiedź :)
2336
3

Witaj

 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie. Każdy organizm jest inny i dąży do optymalizacji przy adaptowaniu się pod dany wysiłek fizyczny. Spójrz na sprinterów, trenują podobnie bo mają ten sam cel – być najszybszym, a jednak nie wszyscy są potężnie umięśnieni, a mimo to rywalizują ze sobą i osiągają podobne czasy. Dużo tez zależy od typu budowy, skrajny ektomorfik trenując crossfit na pewno nie osiągnie pułapu masy mięśniowej podobnej do mezomorfika. Jeżeli Twoim celem jest rozbudowa masy mięśniowej i bycie „wielkim chlopem” to radziłbym Ci rozważyc trening crossfit jako uzupełnienie klasycznego splita.

dodał odpowiedź 12 czerwca 2014 21:31
Witaj, Z ciekawości wklepałem w google "crossfit" czy są tam "wielkie chłopy" i ani jednego zdjęcia nie zauważyłem pana ala Kai Green :) Co to twojego pytania. Każdy trening czy to siłowy, czy to siłowo-wytrzymałościowy, czy inny powoduje rozrost mięśni. Wszystko zależy od bodźca jakim zaatakujemy mięśnie, oraz typu treningu a także rodzaj diety :) Pozdrawiam
dodał odpowiedź 13 czerwca 2014 16:26
Jeśli osoba niewytrenowana uprawiałaby cross troche masy nabierze napewno ale większośc crossfiterów to są "starzy kulturysci" którym po prostu znudził się zwkły trening kulturystyczy i wciągnęli się w cross dlatego są duzi! ;)
dodał odpowiedź 28 czerwca 2014 19:55
to jest tak jak ze street workout-em , wielkim nie bedziesz ale możesz mieć nieźle wyrzeźbione ciało, Trening to tylko bodziec , to jaki bedziesz w dużej mierze zalezy od diety.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie