Zadaj pytanie
24 kwietnia 2018 08:48

Ćwiczenia na siłowni, a odstające łopatki

Odstające łopatki to problem nie tylko dojrzewających osób, które do tej pory nie zainteresowały się kształtowaniem swojej sylwetki, ale również osób niewytrenowanych. Warto wspomnieć, że tego typu problemy mogą mieć różnorodne podłoże, aczkolwiek w wielu przypadkach pomagają właśnie ćwiczenia na siłowni.

4851
0

Odstające łopatkiĆwiczenia na siłowni, a odstające łopatki

W dużej mierze to właśnie praca mięśni, ich możliwości fizyczne oraz funkcjonalne rzutują na pozycję naszych łopatek. Zatem główną i tak pożądaną rolą ćwiczeń na siłowni będzie wzmacnianie mięśni. Naszym fundamentalnym celem będą mięśnie grzbietu, brzucha oraz obręczy barkowej. To na nich się skupimy podczas treningów. Ma to na celu przede wszystkim skorygowanie sylwetki oraz utrzymanie równowagi mięśniowej obręczy kończyn górnych, przez co ustabilizujemy ruch łopatek i zapewnimy im właściwe umiejscowienie orz tor poruszania. Warto mieć na względzie, że do odstających łopatek nie musi doprowadzać akurat dysbalans mięśni przy jednoczesnym osłabieniu ich czynności. Do czynników przyczyniających się do tego zaliczyć można również pogłębianie wad postawy, szczególnie takich jak skolioza czy hiperkifoza.

 

Jak ćwiczyć?

Ćwiczenia na siłowni mogą prowadzić do wyeliminowania problemu odstających łopatek, ale nie należy też przesadzać z obciążeniem. Unikamy ruchów szarpanych, skupiamy się na poprawnej technice i kontrolujemy ruch oraz ciężar. Wszystko z uwagi na fakt, że powinno nam zależeć głównie na poprawie mobilności stawów, wzmocnieniu mięśni i zachowaniu jak najwyższego stopnia bezpieczeństwa. Istotnym elementem będą też ćwiczenia rozciągające, które również można wykonywać na siłowni.

 

BCAA

 

Odpowiedni dobór ćwiczeń

Wybieramy takie ćwiczenia, które poprawią mobilność, skorygują ewentualne wady postawy i wzmocnią wspomniane wcześniej mięśnie. Dobrym pomysłem, jeśli chodzi o mięśnie pleców, będą wiosłowania ze sztangą i hantlami, a także podciąganie na drążku czy ściąganie drążka wyciągu. Istotnym elementem przy odstających łopatkach jest mięsień zębaty, który to możemy wzmocnić dzięki takim ćwiczeniom jak pompki izometryczne, wyciskanie leżąc na ławce skośnej głową w górę czy przenoszenie hantli nad głową. Ćwiczenia na siłowni są w tym przypadku ogromną pomocą. Tym bardziej, że bagatelizowanie odstających łopatek może wpływać na ogólną postawę ciała i jednocześnie być pośrednią przyczyną przeciążeń oraz bólu kręgosłupa.

 

http://www.strengthsensei.com/fix-rounded-shoulders/
http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/cwiczenia/cwiczenia-na-odstajace-lopatki-jak-skorygowac-wystajace-lopatki_45710.html

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie