Zadaj pytanie

Ćwiczenia na mięśnie pleców odc.02

W kolejnym odcinku z cyklu „Zapytaj Trenera” Michał Karmowski przedstawia kolejny asortyment ćwiczeń na plecy. 

5534
0

 Michał Karmowski przedstawia kolejny asortyment ćwiczeń na plecy.

 

 

 

 

 

 

 

Do dzisiejszych należą:

  • przyciąganie wąskiego uchwytu na wyciągu dolnym
  • wiosłowanie sztangą podchwytem,- świetnie budujące masę i siłę pleców.

 

Dla tych, którzy lubią czytać:

 

Przyciąganie oburącz uchwytu wyciągu  poziomego do brzucha

Jest to ćwiczenie wielostawowe, które buduje i kształtuje masę mięśniową mięśni najszerszych grzbietu. Prawidłowe wykonanie tego ćwiczenia tak jak widzicie na filmie polega na tym aby z całej siły rozciągać mocno łopatki do przodu a w chwili przyciągania ramion do brzucha mocno je skupiać z tyłu za sobą.

 

Przyciąganie gryfu do brzucha w opadzie

jest ćwiczeniem podstawowym na masę mięśniową mięśni najszerszych grzbietu. Sposób wykonania tego ćwiczenia tak jak widzicie na filmie to mocne wyciągnięcie łopatek wraz z całym stawem barkowym do przodu a następnie ściągnięcie z tyłu łopatek za sobą bez odwodzenia tułowia do tyłu. Jest to naprawdę jedno z najważniejszych ćwiczeń  na mięśnie najszersze grzbietu.

 

Martwy Ciąg ze sztangą

Podstawowe ćwiczenie budujące i wzmacniające wszystkie mięśnie naszych pleców a także mięśnia lędźwiowego i mięśnie pośladków. Sposób wykonania tego ćwiczenia   to ni odkłądanie bezwiednie gryfu na ziemię. Mocne rozciągnięcie łopatek w chwili opuszczania ciężaru na ziemię a także maksymalne skupienie w pozycji wyprostowanej.

 

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie