Zadaj pytanie

Ćwiczenia na mięśnie pleców odc.01

W kolejnym odcinku z cyklu „Zapytaj Trenera” Michał Karmowski omawia kolejny zestaw ćwiczeń na plecy. 

3922
0

Tym razem 2 wersje ściągania na wyciągu górnym, świetnie budujące szerokość pleców, dodatkowo przyciąganie na maszynie poprawiające grubość mięśni najszerszych.

 

Dla tych, którzy lubią czytać:

 

Ściąganie drążka wyciągu do klatki w szerokim uchwycie

Jest to ćwiczenie przede wszystkim budujące mięśnie najszersze grzbietu poszerzające optycznie całe nasze plecy i bezpośrednio działa na mięśnie najszersze, na mięśnie obłe, na mięśnie podgrzebieniowe a także na mięsień czworoboczny

Ściąganie do klatki dwóch uchwytów wyciągu siedząc

Jest to specyficzne ćwiczenie aczkolwiek podobne do ściągania do klatki w szerokim uchwycie. Bardzo mocno oddziaływuje na mięśnie czworoboczne, na dolny odcinek mięśni grzbietu. Warto zwrócić uwagę na to w jaki sposób prowadzone są łokcie w tym ćwiczeniu. Trzeba je mocno ściągać do siebie tak aby z całej siły z tyłu skupiały się łopatki ku sobie.  

Przyciąganie dwóch uchwytów maszyny hammer siedząc do bioder

Jest to ćwiczenie budujące masę mięśniową najszerszych grzbietu , działające w sposób pośredni na mięśnie czworoboczne a przy odpowiednim ustawieniu łokci, tak jak widzicie na filmie bardzo mocno wpływa na pogrubienie naszych pleców.

 

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie