Zadaj pytanie
7 października 2014 15:19

Crossfit i ćwiczenia na siłowni 5-6 razy w tygodni. Ma sens?

Witam. Mam pytanie takiego typu. Czy dobre jest ćwiczenie typowo na siłowni w Poniedziałki, Środy, Piątki powiedzmy masówka/siła. A we Wtorki, Czwartki, Soboty uczęszczanie na zajęcia Crossfit? Chodzi mi o to czy to ma jakiś sens. Nie mam super masy mięśniowej i nie chce stać się "patyczakiem", moim celem jest dobra wyrzeźbiona sylwetka.
1687
5
dodał odpowiedź 7 października 2014 15:24
A jaki jest twój cel? Mi się wydaje że to stanowczo za dużo... Organizm nie ma kiedy się regenerować. To że w poniedziałek robisz np barki to nie znaczy ze biceps triceps przedramiona wtedy nie pracują potem we wtorek katujesz je na crossie a w środe robisz klatkę gdzie ramiona rownież pracują.. Brak regeneracji i przeładwanie to droga tylko do stagnacji. Jedyne co ci się polepszy to wydolnośc.
dodał odpowiedź 7 października 2014 15:36
Za dużo sesji treningowych. Możesz połączyć te treningi ale nie w takiej ilości. Przemeczysz organizm. Ciężko będzie ci utrzymać zapotrzebowanie jeśli chcesz robić masę.
dodał odpowiedź 7 października 2014 16:03
mam na celu zdobycie suchej masy mięśniowej tak żeby te mięśnie było ładnie widać taka rzeźba z masą
dodał komentarz 11 października 2014 22:53
To pilnuj węgli jak będzie Cię za mocno zalewać to troszkę podetnij. Możesz też robić cardio(3x30) na masie aby leciała jak najczystsza masa.
dodał odpowiedź 11 października 2014 22:50
To dwa różne typy treningów. Wydaje mi się, że najlepiej aby zmaksymalizować efekty będzie skupić się na jednym. czyli rób masę i trenuj każdą partię raz(ewentualnie brzuch i łydki -2 ) w tygodniu. Rozplanuj sobie trening na 4-5 dni. Organizm potrzebuje czasu na regenerację - mięśnie rosną kiedy odpoczywają. Pilnuj michy. Aby Cię nie podlewało kręć sobie 2-3x30 minut cardio po siłowni na poziomie 65% tętna maksymalnego.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie