Zadaj pytanie
9 listopada 2014 17:08

W jakiej odległości od ściany zawiesić worek bokserski?

Witam. Chce zawiesić worek treningowy (55kg) na ścianie. Znalazłem drążek do podciągania wieszany na ścianie z uchwytem na worek. Niestety jego odległość od sciany wynosi 60 cm. Czyli przy worku o średnicy 45cm worek wisi w odległości 37 cm od ściany. Pytanie czy nie będzie mi to przeszkadzało przy treningu? Czy worek nie bedzie obijał się o ścianę? Jaka jest minimalna, optymalna odległość worka od ściany żeby nie przeszkadzało to w treningu? Z góry dzięki za odpowiedź :)
4992
4
dodał odpowiedź 9 listopada 2014 17:31
Worek może odbijać się od ściany, lecz jeżeli jest to ciężki worek, to będzie on się tylko lekko przechylał, nadal istnieje prawdopodobieństwo, że będzie się on odbijał od ściany, możesz nałożyć coś na ścianę, aby się nie obcierała. Ogólnie najlepiej byłoby, jakby worek był ustawiony znacznie dalej.
dodał odpowiedź 9 listopada 2014 17:55
Witaj, Ciężko określić czy będzie się obijać. Wszystko zależy od typu treningu jaki będziesz na nim wykonywać. Czy to będą np. kopnięcia czy też krótkie i szybkie uderzenia pięściami.Jeśli będzie obijać ścianę podłóż coś. Dodam od siebie, że możesz to troszkę zmodyfikować - np. dospawać rurę do uchwyty, co automatycznie wydłuży zasięg worka. Pozdrawiam
dodał odpowiedź 9 listopada 2014 19:21
Siemanko, ciężko określić dokładnie ile cm worek powinien znajdować się od ściany. Worek o wadzę 55 kg będzie się kiwał na boki lekko niż się przesuwał więc wydaje mi się że te 37 cm to dobra odległość od ściany. Pozdrawiam :)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie