Zadaj pytanie

Problem przy cwiczeniach bicepsu z prawą ręką

Witam
Mam problem przy ćwiczeniach parti mięśniowej bicepsu, kiedy cwicze np na modlitewniku sztangą nie czuje pracy mięśnia w prawej ręce w odróżnieniu od lewej( na małym i dużym obciążeniu). Przy używaniu hantli czasami zdarza się że boli mnie nadgarstek. W ćwiczeniach z samą sztangą/hantlami (na stojąco) też nie jest dobrze. Dodam że okolo 8 lat temu złamałem w tej ręce nadgarstek i byłem leworęczny (zostałem "przestawiony" na prawą) i na co dzień ręka jest w 100%sprawna.Chciałbym się dowiedzieć czy są jakies inne ćwiczenia, czy może konieczna jest konsultacja z lekarzem?
1215
5
dodał odpowiedź 2 grudnia 2014 15:22
Przerzuć się na gryf łamany, może pomoże. Jeśli nie to najlepiej konsultacja z lekarzem sportowym.
dodał odpowiedź 2 grudnia 2014 16:57
Siemanko, ja bym na Twoim miejscu nie ryzykował i skonsultował się z lekarzem. Pozdrawiam ;)
dodał odpowiedź 2 grudnia 2014 17:32
Skonsultuj się z lekarzem.
dodał odpowiedź 2 grudnia 2014 18:08
Udaj sie do lekarza i zrób badanie kontrolne rtg czy cos w tym stylu. Używaj gryfu łamanego lub hantli. Zwracaj uwagę na odpowiednią technikę
dodał odpowiedź 2 grudnia 2014 19:19
Witam. Pierwsze co zrób to udaj się do specjalisty a nie jakiegoś lekarza rodzinnego, który zabroni Ci jakiejkolwiek styczności z siłownią i na tym zakończy się Twoja wizyta. Proponuję jakiegoś dobrego lekarza sportowego bądź jakiegoś innego specjalisty, który stwierdzi co może Ci dolegać. Nie wiem w czym dokładnie może leżeć problem więc nie będę tutaj rzucał bezsensu radami. Skoro boli Cię nadgarstek nawet przy używaniu hantli to nie sądzę aby zmiana na gryf łamany dała jakiś rezultat. Nawet jeżeli ból będzie mniejszy to i tak warto a nawet powinieneś udać się do specjalisty, warto dbać o zdrowie. Życzę zdrowia i pozdrawiam! :)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie