Zadaj pytanie

Jak największa siła przy jak najminejszej masie

Witajcie chciałbym mieć jak najwięcej siły przy jak najmniejszej masie, jaki trening polecacie i jaki zakres pow?
1604
5
dodał odpowiedź 6 lutego 2015 21:46
Stosuj tylko ćwiczenia wielostawowe, np. przysiady, wyciskanie nogami na suwnicy ukośnej, wyciskanie w leżeniu, martwy ciag, podciąganie sztangi do brzucha w opadzie, unoszenie przedramion ze sztanga (zginacze ramion), francuskie wyciskanie, wyciskanie ponad głowę siedząc, skłony tułowia w przód ze sztangą na barkach. Jako serie docelowe nie wykonuj więcej powtórzeń niż 5. Najlepiej trzymaj się 3-4 powtórzeń w serii, okresowo zwiększając ciężar i zmniejszając ilość powtórzeń do 1-2 ruchów. Serie możesz wykonywać na jednakowym ciężarze, np. 4-5 serii po 3-4 ruchy, albo w każdej serii zwiększać ciężar wykonując tez po 4-3 ruchy. W różnych okresach treningowych możesz wymieniać te sposoby.
dodał komentarz 7 lutego 2015 08:42
Czy po tych treningach oprócz siły mięśnie nabiorą kształtów?
dodał komentarz 7 lutego 2015 09:38
Oczywiście, że tak, ale pamiętaj o zdrowym odżywianiu i wykonywaniu też innych ćwiczeń jak cardio(biegi,pływanie,rower) poczytaj sobie o treningu bruca lee on właśnie stosował trening by zwiększyć siłę bez tworzenia masy
dodał odpowiedź 7 lutego 2015 08:39
stosuj trening 5x5 dużymi ciężarami przy asekuracji kolegi.
dodał odpowiedź 7 lutego 2015 14:15
Jeżeli chcesz to w pewnym sensie wypośrodkować to standardowy split z zakresem powtórzeń 8-10 też się nada
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie