Zadaj pytanie
2 marca 2015 10:09

Ile czasu po treningu jesc?

Witam. Tak jak w temacie. Ile czasu po trenigu silowym czy aerobowym zjesc pelnowartosciowy posilek? Z gory dzieki, pozdro :)
3075
6

Witaj,

 

     Najważniejszym składnikiem w procesie regeneracji po treningu są węglowodany. Są one najszybciej przyswajane w ciągu dwóch godzin po treningu. Proces ten jednakże może trwać cztery, a nawet sześć godzin. Zaleca się spożycie w tym czasie takiej ilości węglowodanów, która pokryje ok. 1/3 dziennego zapotrzebowania. Oczywiście bezpośrednio po treningu najlepiej jest sięgnąć po węglowodany szybkostrawne, które znajdziemy w takich produktach: białe pieczywo, biały ryż czy tez dojrzały banan. W pozostałych posiłkach należy spożywać węglowodany złożone.

    Tempo resynteza glikogenu jest minimalnie szybsze w pierwszych dwóch godzinach po wysiłku w stosunku do następnych 24 godzin wypoczynku. Bezpośrednio po wysiłku apetyt zawodnika jest często wytłumiony i organizm lepiej toleruje węglowodany w formie płynnej. Korzystne w tym przypadku są napoje zawierające roztwory glukozy o stężeniu 6g/100 ml płynu. Osoby trenujące powinny unikać bezpośrednio po treningu spożywania posiłków o wysokiej zawartości białka i tłuszczu, ponieważ te składniki pokarmowe podlegają długiemu procesowi trawienia i na wiele godzin hamują apetyt, co ogranicza odbudowę rezerw glikogenu.

     Najodpowiedniejszym momentem na zjedzenie pełnowartościowego posiłku będzie godzina po zakończeniu treningu, wcześniej sugeruje dostarczenie porcji węglowodanów prostych, o czym wspomniano.

dodał odpowiedź 2 marca 2015 10:16
Witaj, Zaraz po treningu areobowym/siłowym najlepiej zjeść węglowodany proste (rodzynki,banan, czy odżywka węglowodanowa) + białko (tutaj najlepiej odżywka) jednak jeśli białka nie posiadasz to proste wystarczą + ew. jeśli posiadasz BCAA. Następnie gdzie po ok. 30 minutach należy spożyć pełnowartościowy posiłek. Pozdrawiam :)
dodał komentarz 2 marca 2015 10:26
Okej, a jakie proporcje wziac np tych rodzynek? dodam, ze waze 83 kg, redukuje
dodał komentarz 2 marca 2015 10:29
Wszystko zależy jak rozłożysz pozostałe makroskładniki w ciągu dnia, dobierz taką ilość żeby zgadzała się (między najlepiej okolice 50g, jednak możesz więcej) ;)
dodał odpowiedź 2 marca 2015 12:17
Cześc, bezpośrednio zjedz węglowodany (carbo/vitargo jeśli nie masz carbo i vitargo możesz zjeść ryż,żelki banan) + odżywka białkowa. je to wypijesz/zjesz odczekaj 45-60 minut i zjedz pełnowartościowy posiłek.
dodał odpowiedź 2 marca 2015 19:22
Hejka, bezpośrednio po treningu białko i węgle proste, 30-60 min po tym pełen posiłek. Pozdro
dodał odpowiedź 5 marca 2015 22:07
maksymalnie do 1 godziny po treningu takim zjedz pełnowartościowy posiłek. a bezposrednio po możesz jakis owoc lub wypić odżywkę jakąś białkową lub węglowodanową.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie