Zadaj pytanie

Jakie brać suplementy przy padaczce?

Witam
Jestem tutaj nowy:) od 3 miesięcy trenuje crossfit i chciałbym zacząć stosować jakieś suplementy bo jak narqazie nie mam żadnych efektów, ale właśnie jest mały problem bo jestem chory na padaczkę i nie wiem czy mogę brać jakieś suplementy. Biorę Tegretol CR 400 dwa razy dziennie po 1 tabletce. Chciałbym poprawić swoją siłę, schudnąć i wybudować masę mięśniową. Staram się odżywiać dobrze, jem co 4 godziny dużo warzyw, mięsa (drób) sam sobię wszystko gotuję na parze i nie mogę schudnąć chciałbym to jakoś wspomóc, biorę do tego kwasy omega - 3 bo wiem że mi to potrzebne przy mojej chorobie, a i magnez też biorę. Czekam na odpowiedź i pomoc
4085
3
dodał odpowiedź 14 maja 2015 10:01
Nigdy nie słyszałem, żeby suplementy, źle wpływały na epilepsje. Oczywiście wszystko zależy od skali twojej choroby i od suplementów. Białko, kreatyna czy bcaa w żaden sposób, żle nie wpłynie na twoją chorobę, ale przedtreningówki odstaw.
dodał odpowiedź 14 maja 2015 12:18
Przedtreningówek nie tykaj, bardzo pobudzają a na ciebie mogły by szczególnie działać. Możesz brać białko w celu uzupełnienia braków na nie w diecie, kreatynę, bcaa.
dodał odpowiedź 14 maja 2015 13:04
Białko w celu uzupełnienia braków w diecie. BCAA w celu zapobieganiu katabolizmowi mięśni, oraz kreatyne w celu zwiększeniu regeneracji mieśni, wytrzymałości i siły.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie