Zadaj pytanie

Jakie suplementy wybrać, aby zwiększyć efektywność treningu?

Witam.
Od miesiąca regularnie biegam (trasa zróżnicowana, ale zawierająca wszystkie elementy podnoszące efektywność treningową) i uprawiam inne sporty itp.; zaznaczam, że ciągłe bieganie przez 60 minut nie sprawia mi problemów i ogólnie sport to moje życie. Jednak doszedłem do wniosku, że dobrze by było urozmaicić treningi o ćwiczenia ogólnorozwojowe. Wiem, że podczas biegania ćwiczy bardzo szeroki zakres mięśni, ale nigdy nie byłem zadowolony ze swoich mięśni rąk itp., dlatego chcę je wzmocnić. Szukam odpowiednich suplementów, które pozwolą mi na bezpieczne i efektywne trenowanie bez spalania mięśni.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
837
4

Witamy,

polecamy przede aminokwasy BCAA oraz Beta-alaninę.

 

BCAA wpływają m.in. na wzrost wytrzymałości na treningu oraz znoszą uczucie zmęczenia i „bolesności“ mięśni po treningu.

 

BCAA najlepiej przyjmować w dawce 1g/1kgmc:

-      30min przed treningiem siłowym,

-      zaraz po treningu.

 

Polecamy Trec BCAA X-TANK lub Trec BCAA G-FORCE, gdzie dodatkowo umieściliśmy glutaminę.

 

Kwestia przyjmowania bcaa oraz glutaminy została także omówiona w odcinkach Zapytaj Trenera.

 

Dawkowanie BCAA (4 pytanie):

https://www.youtube.com/watch?v=sR22x40jJlc

 

Przyjmowanie BCAA oraz glutaminy (1 i 4pytanie):

https://www.youtube.com/watch?v=DCX-Aw0yqag

 

Bardzo dobrze sprawdza się beta alanina, która odczuwalnie zwiększa wytrzymałość na treningu. Przede wszystkim polecamy Trec BETA-ALANINE 700. Produkt należy przyjmować w dwóch porcjach (po 2-3 kapsułki) rozłożonych w czasie, np. rano i 30min przed trenigiem (lub po prostu po południu).

 

Dodatkowo można pokusić się także o włączenie do suplementacji produktu przedtreningowego, który w trudnych chwilach zwiększy koncentrację i zapewni dopływ enenrgii. Polecamy Trec S.A.W. (porcja 5-10g), który należy przyjmować na 30min przed treningiem.

 

Tymczasem zachęcamy do regularnego odwiedzania kanału Zapytaj Trenera (regularnie dodajemy nowe filmy):

https://www.youtube.com/ZapytajTrenera

http://www.zapytajtrenera.pl

dodał odpowiedź 12 grudnia 2013 18:13
Powinieneś raczej pomyśleć o diecie a nie o suplementach. Dodatni bilans kaloryczny, powinien zapobiec spalaniu się. mięśni. Ewentualnie możesz wspomóc się BCAA+ L glutamina aby zabezpieczyć mięśni i pomóc w regeneracji. Polecam Trec BCAA G-Force.
dodał komentarz 12 grudnia 2013 18:39
no g-force dobre tylko jak ja mialem to smak jak skarpeta ;D
dodał odpowiedź 12 grudnia 2013 19:59
Efektywność treningową rozumiem na dwa sposoby: a) to co dzieje się kilka minut przed oraz w czasie treningu - tutaj proponował bym pobudzacz - kofeina lub S.A.W. b) to co dzieję się po treningu w czasie regeneracji - TurboJety Trec'a nie mają sobie równych.
dodał odpowiedź 12 grudnia 2013 21:04
Polecam przetrenigówki : http://www.trec.pl/wg-skladu/energia-pobudzenie-koncentracja.html
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie