Zadaj pytanie
9 kwietnia 2014 20:39

Właściwe obcinanie kalorii.

Siemano. Mam pewne wątpliwości co do prawidłowego obcinania kalorii na redukcji. Otóż jestem na 5 tyg redukcji i przez te 5 tyg zgubiłem 5 kg. z 88 zszedłem na 83. Moje zapotrzebowanie to 2300 kcal. przyjmuję 150 gr białka , 83 gramy tłuszczu i 236 węgli. Trening aerobowy wykonuję zaraz po siłowym i wygląda on w postaci rowerku stacjonarnego. 4 x w tyg wykonuję trening siłowy klasycznym splitem i do tego w osobne dni 2 razy w tyg trening brzucha. W tym tyg dorzuciłem kolejny dzień aerobów i już będzie wtedy 5 dzień. Docelowo chcę 6 dni wrzucić tych aerobów aby po każdym treningu był wykonywany rowerek. Czy teraz mam obcinać dalej kalorie żeby waga schodziła w dół skoro będę dorzucał dni aerobów ? Jeśli mam obcinać kalorie to z czego najlepiej je obciąć ? Czy może lepiej przyjmować dalej te 2300 kcal i obserwować co się dzieje ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
15978
4

Proponuję obserwację.

Możesz ucinać tłuszcze ale bardzo delikatnie.

I tak jak wspomniałeś. Obserwacja obserwacja obserwacja ;)

 

Pozdrawiam

Zobacz również

Precyzyjne spalanie tkanki tłuszczowej

BCAA i inne aminokwasy - dlaczego warto je stosować?

Kreatyna - funkcje o których nie miałeś pojęcia

dodał odpowiedź 9 kwietnia 2014 21:25
Witaj, jeśli mieścisz się w zakresie 300-500 kalorii mniej niż wynosi zapotrzebowanie ja bym zostawił tak jak jest lub nawet lekko o 100 Kcal zwiększył i w dalszym czasie obserwuj :) Co do obcinania to obcinaj powoli po ok 100 Kcal, i te 100 kcal rozłóż tak jak podział w diecie : np. 50% - węgle / 30%-białko / 20%- tłuszcze. Pozdrawiam
dodał odpowiedź 9 kwietnia 2014 21:30
Rozumiem . A w jakim przedziale czasowym obcinać te 100 kcal ?
dodał komentarz 9 kwietnia 2014 21:33
Tutaj niestety wszystko zależy od twojej wagi. Przykład : Przy wadzę 78 kg te kalorie co miałeś na 84 już będą się różnić ok. 200 Kcal więc obcinasz 100 aby był deficyt. Cały czas musisz liczyć zapotrzebowanie do obecnej wagi proponuję co 3-4 kg liczyć i patrzyć jak zapotrzebowanie i o ile się różni. Na tej podstawie obcinaj :) Pozdrawiam
dodał odpowiedź 10 kwietnia 2014 11:59
Nie nie obcinaj zobacz co sie bedzie działo po dodaniu aerobów.Jezeli bd widzial zastoj wagi to obcinasz te 100 kalorii lub dorzucasz aerobow lub zwiekszasz ich intensywnosc. Obcinaj narazie z węgli.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie