Zadaj pytanie
27 sierpnia 2014 21:08

czy bieganie rozbudowuje mięsnie nóg?

8482
5

Witaj, szkoda, że nie podałaś więcej szczegółów w odniesieniu do siebie. Bieganie długodystansowe działa niekorzystnie na każdą grupę mięśniową i nie ma mowy aby zbudować ładne i dobrze ukształtowane mięśnie nóg. Więcej możliwości daje już trening na krótki dystans czyli typowo sprinterski. W tym wypadku, szybkie i krótkie biegi nie dopuszczają do wyeksploatowania organizmu z glikogenu mięśniowego co zabezpiecza przed spadkami. Żeby przebiec taki dystans w jak najlepszym czasie trzeba się mocno pospinać by to zrobić, a gwarantuję ci, że po pierwszych sprintach będziesz miała zakwasy przez tydzień! Sprinty to idealny środek by zbudować niewielką, ale estetyczną masę mięśniową i jednocześnie wyrzeźbioną. Jeśli chcesz jednak mieć bardzo masywne nogi niczym kulturystki, musisz niestety chodzić na siłownię i robić ciężkie siady, wykroki itd.

dodał odpowiedź 27 sierpnia 2014 21:24
Witaj, Mięśnie nóg to bardzo ciężki mięsień do wytrenowania po przez bieganie może pojawi się lepsza rzeźba - jeżeli zapewnisz dobra diete, ale jeżeli chodzi o Rozbudowe ? To Koleś który góre pompuje, a nogi robi w postaci : Biegania lub rowerek jest bardzo śmieszny bo tak nigdy nie zbuduje solidnych kopyt = Fundamentów domu a dom to ciało... POZDRAWIAM !
dodał odpowiedź 27 sierpnia 2014 23:07
Jeśli masz na myśli zwiększenie masy mięśniowej nóg to bieganie nie pomoże. Może jedynie poprawić rzeźbę ale mięśni nie złapiesz od biegania.
dodał odpowiedź 28 sierpnia 2014 10:44
Nie, bieganie to trening tlenowy, a nie trening siłowy, więc bieganie nie rozbudowuje nóg. Aby zwiększyć masę mięśniową należy ćwiczyć według treningu domatora lub na siłowni.
dodał odpowiedź 12 października 2014 20:16
A co z jadza na rowerze wiadomo że nie jakies mega dystanse ale powiedzmy krótkie ze zwiększoną itensywnością typu jazda po górach-górkach 30-45 min?
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie