Zadaj pytanie

Ćwiczenia na nogi odc.04

W kolejnym odcinku z cyklu „Zapytaj Trenera” Michał Karmowski kolejny raz przedstawia drugą porcję podstawowych ćwiczeń na nogi takich jak przysiad tylni, wykroki i martwy ciąg na prostych nogach, idealny zestaw do zbudowania masywnych, silnych nóg.

2113
0

Michał Karmowski i lojene ćwiczenia na nogi 

 

Dla tych, którzy lubią czytać:

Przysiad ze sztangą trzymaną z tyłu

Jest to klasyczne i chyba najcięższe ćwiczenie na mięśnie czworogłowe uda. Należy tutaj zwrócić szczególną uwagę na pozycję. W jaki sposób wykonujemy to ćwiczenie. Plecy powinny być w miarę wyprostowane aby nie obciążać dolnego odcinka lędźwiowego. To ćwiczenie oddziaływuje przede wszystkim na mięśnie czworogłowe uda na mięsień pośladkowy wielki oraz na mięśnie dwugłowe, które znajdują się z tyłu nogi. Należy sobie wybrać takie ułożenie stóp aby w sposób neutralny schodzić poniżej kąta prostego. To ćwiczenie idealnie nadaje się do budowania masy mięśniowej oraz do budowania siły.

Wykroki chodzone ze sztangielkami

jest to ćwiczenie, które bardzo rzadko wykonuje się na siłowniach ponieważ jest ćwiczeniem bardzo ciężkim. Oddziaływuje przede wszystkim na dolne partie naszego ciała czyli na mięśnie czworogłowe na mięśnie pośladkowe na mięśnie dwugłowe uda To ćwiczenie bardzo dobrze separuje mięśnie czworogłowe ale również buduje masę mięśniową pośladków oraz w sposób pośredni wpływa jak wcześniej wspominałem na mięśnie dwugłowe uda, któe znajdują się z tyłu naszej nogi. Bardzo dobrze przetrenowuje cały obszar mięśni czworogłowych

Martwy ciąg ze sztangielkami

Doskonale wpływa na rozwój mięśni pośladkowych oraz mięśni dwugłowych uda znajdujących się z tyłu naszej nogi . Należy tutaj zwrócić uwagę na sposób wykonania. Delikatnie wypuszczamy sztangielki poza linię palców aby dobrze rozciągnąć mięśnie dwugłowe uda. Ustawienie stóp na krążkach bądź podeście jeszcze bardziej oddziaływuje na rozciągnięcie mięśnia dwugłowego i uwypukla ich separacje.

 

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie