Zadaj pytanie

Ćwiczenia na barki odc.02

W kolejnym odcinku z cyklu „Zapytaj Trenera” Michał Karmowski omawia kolejny zestaw ćwiczeń na barki. Dzisiejszymi ćwiczeniami są między innymi  unoszenia bokiem i podciąganie do brody, budujące głowę boczną barków.

2470
0

W tym filmie pokazałem jak ćwiczyć:

1. "Unoszenie ramion bokiem ze sztangielkami stojąc" : 0:09
2. " Wyciskanie nad głowę sztangielek siedząc" :0:34
3. "Przyciąganie sztangielek oburącz do brody" : 1:01

Dla tych , którzy lubią czytać:

Unoszenie ramion bokiem ze sztangielkami stojąc

To ćwiczenie, które przede wszystkim oddziaływuje na boczny akton mięśni naramiennych.  W tym ćwiczeniu należy zwrócić uwagę aby nie szarpać ciężarem i za mocno w górę nie ciągnąć sztangielek. Ramię powinno dochodzić tylko i wyłącznie do linii barkowej

Wyciskanie nad głowę sztangielek siedząc

Jest to ćwiczenie złożone wielostawowe, które rozwija przede wszystkim masę oraz siłę mięśni ramiennych. W tym ćwiczeniu należy zwrócić uwagę aby za nisko nie opuszczać sztangielek i nie przeciążać przedniego aktonu mięśni naramiennych a u góry nie blokować stawów łokciowych

Przyciąganie sztangielek oburącz do brody

jest to to samo ćwiczenie, które można wykonać ze sztangą. Ja preferuję sztangielki  z tego względu że wiele osób cierpi na bóle nadgarstków a w tym ćwiczeniu nadgarstki mają pozycję neutralną. To ćwiczenie przede wszystkim oddziaływuje na całą obręcz barkową ale również na mięsień czworoboczny.

 

 

 

 

 

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie