Zadaj pytanie
28 stycznia 2017 11:46

BICEPS ĆWICZENIA: Uginanie ramienia w oparciu o kolano

Ćwiczenia na biceps w kolejnej odłsonie Wielkiego Atlasu Ćwiczeń. Michał Karmowski wie jak skatować bicepsy. Sprawdźcie to... Prezentuje Michał Karmowski 

736
0

Ćwiczenia na biceps możemy wykonywać w najróżniejszy sposób. Tym razem będziecie potrzebować ławki i jednego hantelka dzięki czemu możecie wykonać to ćwiczenie również w domu. Sprawdźcie jak wykonać uginanie ramienia w oparciu o kolano.

 

Dla tych, którzy lubią czytac:

 

Uginanie ramienia  w oparciu o kolano jest to ćwiczenie rozbudowujące masę i siłę mięśni dwugłowych ramienia czyli bicepsów. Prawidłowa technika wykonania tego ćwiczenia wygląda w ten sposób, że siadamy sobie na ławce opieramy nasze ramię o wewnętrzną część uda ale w taki sposób żeby łokieć był delikatnie poniżej chodzi o to żebyśmy w trakcie ćwiczenia nie mogli  bujnąć tułowiem, żeby cały ciężar unosił tylko i wyłącznie biceps.

Ruch rozpoczynamy od dołu ku górze nabieramy powietrza i w chwili kiedy biceps jest  w największym skurczu izometrycznym, czyli u góry wydychamy powietrze. Na dół nabieramy powietrza i wydychamy powietrze Pamiętajcie również o tym aby w tym ćwiczeniu jak i wszystkich innych na biceps nie robić tak zwanej łyżki czyli nie zaciągać nadgarstka na siebie ponieważ powoduje to, że większą część pracy wtedy przechodzi na przedramię i jest mniej efektywnym ćwiczeniem na biceps.

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie