Zadaj pytanie

Ćwiczenia na mięśnie pleców odc.04

W kolejnym odcinku z cyklu „Zapytaj Trenera” Michał Karmowski zaprezentuję ćwiczenia na plecy takie jak; wyprosty na ławce rzymskiej budujące prostowniki, i ściąganie na wyciągu górnym podchwytem oraz  przyciąganie wąskiego uchwytu na wyciągu dolnym budującym mięsnie najszersze grzbietu.

4493
0

Michał Karmowski i jego ćwiczenia na plecy 

 


Dla tych, którzy lubią czytać:

Prostowanie grzbietu na ławce rzymskiej

jest to ćwiczenie, które bezpośrednio oddziaływuje na mięśnie prostownika grzbietu a także na górną część mięśni pleców. Poprzez bardzo mocne właśnie dopięcie i skurcz izometryczny. WYkonanie tego ćwiczenia powinno być takie jak na filmie, czyli jest to ruch dokładnie odwrotny do spięć brzucha np z linką wyciągu. Tylko takie wykonanie ćwiczenia będzie owocowało tym, że nasze prostowniki będą silniejsze i większe.

Ściąganie drążka wyciągu podchwytem do klatki siedząc.

Jest to ćwiczenie na mięśnie najszersze grzbietu. Bardzo dobrze rozciąga mięśnie podgrzebieniowe i dobrze separuje cały środek pleców.

Przyciąganie oburącz drążka wyciągu w pochyleniu przodem uchwytu

jest to ćwiczenie dość rzadko wykonywane na siłowniach ale bardzo dobrze wpływa na ogólną masę i kształt naszych mięśni najszerszych grzbietu, Również bardzo dobrze można tutaj rozciągnąć mięśnie prostownika grzbietu przez co cała sylwetka staje się z tyłu bardziej estetyczna.

 

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie