Zadaj pytanie

Czym jest BCAA ? Coś na ten temat

Siema.
Trochę słyszałem o BCAA, ale poza tym, że "mam sobie to kupić" i że są to aminokwasy rozgałęzione nie wiem o tym nic.
Skład wiele mi nie mówi.

Mógłby ktoś coś o tym napisać ? Można to brać w młodym wieku ?
I co to właściwie daje i co robi ?
597
8
dodał odpowiedź 8 listopada 2014 21:45
Hejka, zabezpiecza to mięśnie przed katabolizmem i przyspiesza regenerację, warto się zaopatrzyć na redukcji i gdy robimy ćwiczenia na czczo. Pozdro
dodał odpowiedź 8 listopada 2014 22:06
Witaj, Aminokwasy budują białko, zatem są budulcem mięśni. Ale także mają działanie antykataboliczne czyli możliwość spalania mięśni. BCAA także spowalnia lub niweluje poziom zmęczenia. Lecz przeważnie jest stosowane, właśnie aby nie doprowadzić do katabolizmy mięśniowego. Co do młodego wieku. To zależy dla kogo, co to oznacza. Dla jednego 16 lat to młody wiek a dla innych 13. W wieku 16 lat śmiało nie widzę przeciwwskazań. Pozdrawiam
dodał odpowiedź 9 listopada 2014 11:38
Bcaa to aminowasy rozgałęziony, które hamują rozpad mięśni oraz wzmacniają regenerację. Ile masz lat, jaki masz staż na siłowni, podaj swoją wagę i wzrost, jesteś na masie/redukcji? Ogólnie bcaa możesz brać dla regeneracji, przy dobrej diecie jest niskie ryzyko spalenia mięśni.
dodał odpowiedź 9 listopada 2014 21:03
Siemanko, to tak w skrócie są to aminokwasy rozgałęzione. Bcaa zabezpieczają Twoje mięśnie przed rozpadem. Bcaa bardziej przydają się na redukcji gdzie masz deficyt kaloryczny niż na masie gdzie masz nadwyżkę kalorii. Bcaa również wspomaga Twoją regeneracje. Pozdrawiam :)
dodał komentarz 9 listopada 2014 21:04
A ile masz lat ? Jaki masz staż na siłowni ?
dodał komentarz 11 listopada 2014 13:24
Stażu 7 miesięcy w sumie, z małą pauzą przez wakacje. 16 lat, 60 kg, 175 cm. Jakie BCAA polecacie ? Ile trwa cykl ?
dodał komentarz 11 listopada 2014 14:11
bcaa nie brałbym cyklicznie. W tym wieku skupiłbym się na diecie niż na odżywkach. Twój cel to redukcji czy masa ?
dodał odpowiedź 17 listopada 2014 16:27
Dobra, zaopatrzyłem się w BCAA. Teraz pytanie, na opakowaniu pisze, nie brać bezpośrednio z białkiem. Więc co polecicie. Z czym to można połączyć ? Cel to masa i siła. Gainer czy może węgle ? Chyba, że jest coś innego z czym można to połączyć, kreatyna raczej odpada. ;)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie