Zadaj pytanie
2 grudnia 2014 10:23

Jak dawkować monohydrat?

Witam, od września tego roku dawkuję monohydrat kreatyny tylko w dni treningowe (4/tydzień) 5g po treningu i chciałbym tak dawkować do maja(do maja masówka). Czy mogę tak dawkować? Widziałem jak wiele osób radzi brać 5g przed i 5g po i jeżeli miałbym tak dawkować to przez jaki okres moge?
1328
10
dodał odpowiedź 2 grudnia 2014 10:26
Siemanko, dawkuj ją tylko w dni treningowe 5g przed treningiem i 5g po treningu. Możesz kreatynę przyjmować cały rok ale tylko w dni treningowe. Pozdrawiam :)
dodał komentarz 2 grudnia 2014 14:37
Gdyby przyjmował cały rok w takich dawkach to w końcu przestała by na niego działać.
dodał komentarz 2 grudnia 2014 15:02
ale przez cały rok ale w dni treningowe tylko ma brać kreatynę.
dodał komentarz 2 grudnia 2014 15:03
A po za tym posłuchaj sobie co mówi o przyjmowaniu kreatyny Michał Karmowski.
dodał komentarz 2 grudnia 2014 15:44
Łukasz ma rację. Nie przestanie działać, to, że nie będziemy odczuwać tak jej działania jak przy stosowaniu cykli kreatynowych, nie zmienia faktu, że kreatyna działa. Pozdrawiam :)
dodał odpowiedź 2 grudnia 2014 10:31
Witaj, Śmiało możesz przyjmować ją przez cały czas, jednak proponuję w tym trakcie mniej więcej w połowie zrobić lekką przerwę np. 5 tygodniu. Dawkuj 5g przed treningiem i 5g po treningu. Pozdrawiam
dodał odpowiedź 2 grudnia 2014 13:46
5 g przed i 5 g po treningu w dni treningowe.
dodał odpowiedź 2 grudnia 2014 14:41
Bierz 5g przed i po treningu, przez 6-8 tyg, potem ok 3 tyg przerwy i możesz lecieć od nowa.
dodał odpowiedź 2 grudnia 2014 15:42
Witaj. Ja jestem zwolennikiem przyjmowania kreatyny przez cały rok tylko w dni treningowe. Przyjmuj jedną porcję (5g) 30 min przed treningiem i kolejne 5g bezpośrednio po. Tutaj wyczytałem, że kreatyna stosowana tak długo przestanie działać... Nie mogę się z tym zgodzić. Owszem, nie odczuwamy wtedy jej działania, gdyż mięśnie przy takiej suplementacji są stale nasycone kreatyną, nie tak jak w przypadku tzw. cykli kreatynowych, które owszem działają ale są poniekąd również chwytem marketingowym firm suplementacyjnych. Czemu? Jesteśmy na tym tzw. cyklu przez okres 6-8 tyg., następnie odstawiamy kreatyne i odczuwamy spadki w energii na treningu jak i również poniekąd w sile. Więc kupujemy kolejną puszkę, bo chcemy podnosić tyle co wcześniej i mieć ponownie tyle energii na treningu. I faktycznie po tej przerwie odczujemy znowu przyrost siły i energii. Natomiast przy stałej suplementacji aż tak nie będziemy odczuwać tych skoków ale to nie zmienia faktu, że kreatyna działa. Mam nadzieję, że jakoś sensownie to wyjaśniłem. W razie pytań - pisz. Pozdrawiam serdecznie :)
dodał odpowiedź 2 grudnia 2014 18:23
Plecam okołotreningowo 5g przed i 5g po treningu
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie