Zadaj pytanie

PODCIĄGANIE NA DRAŻEKU TO PODSTAWA !!??

Jaki macie zdanie na temat podciagania na drazku czy to podstawa? I jak poorawic to zeby normalnie dokonczyc powtorzenia przy 4 seriach 4x10
1691
11

Witaj. Podciąganie na drążku to na pewno podstawowe ćwiczenie na tzw. szerokość pleców. Czy można się bez niego obejść? I tak i nie. Na pewno w okresie budowania masy mięśniowej sprawdza się świetnie. Bardziej zaawansowani zawodnicy chętnie dowieszają tutaj do pasa  na biodrach kolejne krążki z obciążeniem, aby jeszcze bardziej zintensyfikować jego wpływ na rozwój masy mięśniowej. Jeżeli jednak nie jesteś w stanie wykonać 4 serii po 6 powt. skłaniałbym się do tego aby skupić się na ściąganiu drążka wyciągu górnego do klatki oraz do karku, wąskim i szerokim chwytem, nachwytem czy podchwytem, wykonując przy tym progresję obciążenia celem poprawy siły i umożliwienia sobie w przyszłości wykonywania pracy na drążku z własnym ciężarem ciała.

dodał odpowiedź 17 listopada 2013 00:45
przepraszam za pomylke na DRĄŻKU
dodał odpowiedź 17 listopada 2013 00:45
Zależy jaką ma się masę, czasami jest to niemożliwe. A czy jest to podstawa? Niekoniecznie, oczywiście jest to bardzo dobre ćwiczenie rozwijające duże partie mięśniowe, ale bez drążka też można przeżyć na siłowni :-)
dodał odpowiedź 17 listopada 2013 00:47
waga 77kg moja ale pytanie jest ogolne
dodał odpowiedź 17 listopada 2013 00:50
Oczywiście, że tak, jedno z najlepszych ćwiczeń do rozbudowy mięśni pleców. Podciąganie nachwytem to najlepszy sposób do rozbudowy szerokości grzbietu. Jeśli jednak jest Ci trudno się podciągać, alternatywą tego ćwiczenia może być dla Ciebie ściąganie drążka wyciągu górnego. Jednak aby lepiej się podciągać, trzeba po prostu robić to systematycznie, bardzo dobrze będzie jeśli jakiś kumpel pomoże Ci podciągnąć się w fazie pozytywnej, kiedy już nie będziesz miał sił. Pozdrawiam!
dodał komentarz 17 listopada 2013 00:53
nie ja jestem uparty i wolne drazek katowac niz sciagac drazek na maszynie :)
dodał komentarz 17 listopada 2013 09:59
Tu nie chodzi o upartość, tylko wyrobienie sobie odpowiedniej techniki przy podciąganiu- praca łopatek itd; gdyż przy podciąganiu na drążku możesz nie zwracać zbytnio uwagi na to jak wykonujesz ćwiczenie.
dodał komentarz 17 listopada 2013 10:10
Dokładnie tak. Przy ściąganiu drążka dużo łatwiej jest ściągnąć łopatki, spiąć mięsień. Przy podciąganiu często oszukujemy, staramy się za wszelką cenę podciągnąć się zapominając o technice, prawidłowym spięciu i rozciągnięciu mięśnia.
dodał odpowiedź 17 listopada 2013 01:10
Nie jest to konieczne, ale jednak jest to podstawowe i dobrze rozwijajace czwiczenie miesni grzbietu
dodał odpowiedź 17 listopada 2013 09:57
Ale zależy czy podstawa czego ? :)
dodał odpowiedź 17 listopada 2013 12:10
Podciąganie na drążku jest najlepszym ćwiczeniem na szerokość pleców. Jest też jednym z najlepszych ćwiczeń kulturystycznych, bo angażuje zarazem kilka partii mięśniowych. Jeśli występuje problem z podciągnięciem się, czy ilością powtórzeń to dobrą alternatywą jest wykonywanie fazy negatywnej. Trzeba wyskoczyć lub podłożyć pod siebie stołek, tak by broda znalazła się ponad drążkiem i jak najwolniej się opuszczać by poczuć pracujący mięsień i go jak najlepiej wyizolować. Wbrew pozorom takie ćwiczenie może dać mocno w kość i na pewno lepiej wpłynie na liczbę powtórzeń w podciąganiu niż ściąganie drążka wyciągu górnego.
dodał odpowiedź 17 listopada 2013 19:05
wg mnie jest to jedno z najlepszych cwiczen na plecy, jak dokończyć? sproboj zrobić takie jakby wybicie nogami (dżdżownice jakby xd), a jak nie to, to niech ktos Cie lekko poniesie
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie