Zadaj pytanie

jak pokonać strach przed walką?

Witam! Trenuję około pół roku kick boxing... bardzo interesują mnie sztuki walki i wszystko jest fajnie,tylko gdy przyjdzie sytuacja obrony na ulicy to strach paraliżuje mnie przed podjęciem walki...jak sobie z tym poradzić? ten strach zaczął się gdy zostałem pobity (przed pobiciem nic nie trenowałem,ale z tego co pamiętam nie miałem problemów z podjęciem walki) Pozdrawiam :)
2066
10
dodał odpowiedź 17 stycznia 2015 20:32
Hm... może przypomij sobie jak zostałeś pobity, powiedz sobie że już NIGDY! więcej i zlej wszystkich co staną ci na drodzę ,(Albo TY Albo On/Oni) ! ;) Pozdrawiam ! ;)
dodał komentarz 17 stycznia 2015 20:40
ehh próbowałem tak,ale ostatnio np koleś chciał wyjść na solo i jakoś nie mogę podjąć walki... może jakby już zaczął to wtedy tak,ale ja nie mogę uderzyć pierwszy... w twarz,bo tułów czy coś by nie było problemu... jakiś lęk został po tym pobiciu pewnie to przez to :/
dodał odpowiedź 18 stycznia 2015 00:33
Poczytaj książki z zakresu psychologii sportu, samoobrony. Tam powinny być schematy jak kontrolować emocje w takich sytuacjach. Dodatkowo polecam też trening systemów takich jak rav-maga, które uczą automatycznego reagowania na dany ruch napastnika. Bo tutaj niestety jest mało czasu na myślenie i trzeba opanować ruchy na tyle dobrze, aby robić je bez zastanowienia.
dodał komentarz 18 stycznia 2015 00:34
miałem napisać krav-maga.
dodał komentarz 20 stycznia 2015 23:30
podasz jakieś przykłady tych książek? ;) pozdrawiam :)
dodał odpowiedź 18 stycznia 2015 10:00
może boisz się że krzywdę komuś zrobisz, albo nie doceniasz swoich możliwości i boisz się że znowu dostaniesz.
dodał komentarz 18 stycznia 2015 14:21
taaak właśnie top są 2 powody główne... albo że mi się coś dalej stanie (cały czas myśli,że pomimo treningów i tak jestem słaby) ,albo że komuś coś zrobię... myślałem nad krav magą,ale niestety nie ma nic w pobliżu...tylko karate kyokushin,lub kick boxing :) wybrałem kicka,ponieważ jest na prawdę doświadczony trener i każdy go poleca :p hmm no ale jakie te książki? szukałem właśnie coś na ten temat,ale znaleźć nie mogłem :P :)
dodał komentarz 18 stycznia 2015 14:58
mi podczas walki lub tuż przed nią mocno serce bije i boję się ze mi się zatrzyma w pewnej chwili, i siły z rąk i nóg odchodzą le to pierwszego uderzenia tylko. Trzeba myśleć o wygranej za wszelką cenę i tyle
dodał odpowiedź 6 maja 2015 00:00
To jest najgorsze co może być. Musisz pokonać ten strach i się w końcu przełamać
dodał odpowiedź 19 czerwca 2015 19:37
Zacznij ćwiczyć kalistenike. Nabierzesz tyle siły, że nie straszny Ci będzie żaden przeciwnik. Czemu ? - bo nie ma bata, że będzie od ciebie silniejszy. Sama siłownia nie uczyni z ciebie takiego twardziela jak kalistenika. Wiem co mówię. Jestem tak silny że rozk#wił bym każdą osobę (oczywiście nie każdą) - ale dom bym własnymi rękami przeniósł "gdyby nie miał fundamentów". Pozdrawiam "ćwicz cholernie mocno a strach minię." Bądź jak Boyka ;)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie